Zakopane

Położone u stóp Tatr Zakopane, to nie tylko niezwykle atrakcyjne turystycznie miasto, ale przede wszystkim jedno z najpiękniejszych zakątków Polski. Rokrocznie jest ono odwiedzane przez miliony turystów, zarówno z Polski, jak i zagranicy. Co takiego wyjątkowego ma w sobie Zakopane, że cieszy się tak dużą popularnością?

Dlaczego właśnie Zakopane

Planując wyjazd w góry, zwykle pierwsza myśl, jaka przychodzi nam do głowy, to Zakopane. To niezwykle urokliwe miasteczko położone u stóp Giewonta jest uważane za stolicę Polskich Tatr. Nic dziwnego, że tak chętnie jest odwiedzane zarówno latem, jak i zimą. W cieplejszych miesiącach roku stanowi doskonałą bazę wypadową dla pieszych wędrówek w najwyższe partie gór. Kiedy zaczyna robić się chłodno i górskie szczyty pokrywają się śniegiem, Zakopane zmienia się w największy w Polsce ośrodek narciarski. Nie było by to jednak możliwe, gdyby nie świetnie rozwinięta baza noclegowa. Na turystów czekają hotele o różnym standardzie, komfortowe pensjonaty czy też przystępne cenowo kwatery prywatne. Na szczególną uwagę zasługują JLS Apartamenty w Zakopanem. Położone w najatrakcyjniejszych lokalizacjach Zakopanego, nowocześnie wyposażone i funkcjonalnie urządzone, zapewniają najwyższy komfort i wygodę wypoczynku.

Najważniejsze atrakcje Zakopanego

Zakopane słynie z góralskiej gościnności, wybornego jedzenia, jakie serwują tamtejsze karczmy i muzyki, której charakterystyczne dla tego regionu dźwięki, rozbrzmiewają na każdym kroku. Odwiedzający to miasto turyści mogą dowoli nacieszyć oczy niesamowitymi krajobrazami, delektować się krystalicznie świeżym powietrzem, a przede wszystkim aktywnie spędzać czas. Na pewno warto udać się na Gubałówkę. Na przepiękne, zapierające dech w piersiach widoki rozciągające się z tego wzniesienia, mogą liczyć zarówno wędrowcy pokonujący trasę pieszo, ale także mniej aktywni i sprawni turyści. Na szczyt można bowiem wjechać kolejką, co jest zdecydowanym ułatwieniem. Będąc w Zakopanem koniecznie trzeba zobaczyć najsłynniejszą ulicę miasta. Słynne Krupówki to chyba najpopularniejszy w Polsce deptak. Turystów po nim spacerującym witają kolorowe stragany z pamiątkami, liczne lokale gastronomiczne, mniejsze i większe punkty handlowe. Na Krupówkach znajduje się także Muzeum Tatrzańskie, Dworzec, a także Neoromański kościół. Zakopane to jednak nie tylko centrum miasta, to także atrakcyjne szlaki turystyczne. Najpopularniejszym jest ten, prowadzący nad Morskie Oko. To jedyne w swoim rodzaju, górskie jezioro ukryte pomiędzy postrzępionymi szczytami odbijającymi się w jego tafli, zawsze robi piorunujące wrażenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here