Najlepsze książki horrory. Literatura grozy dla dorosłych

0
1284

Jeśli nie straszne ci zjawiska paranormalne oraz z chęcią rozwiązujesz tajemnice morderstw i codziennie szukasz nowych sposobów na zapewnienie sobie dawki adrenaliny, to z pewnością te propozycje przypadną Ci do gustu. Świadomie i z myślą o fanach różnego rodzaju mocnych wrażeń przygotowaliśmy listę polecanych i kultowych książek horrorów. Sprawdź, jakie tajemnice w sobie skrywa najpopularniejsza literatura grozy!

Książki horrory dla dorosłych

Książki horrory, takie jak https://matfel.pl/pol_m_Ksiazki_Horror-2150.html to niewątpliwie najbardziej poczytne książki dla maniaków mrocznych historii z dreszczykiem. Co powiesz więc na to oraz na dodatkową szczyptę emocji, tajemnic, a nawet spotkania z inną rzeczywistością, w której zjawiska paranormalne są na porządku dziennym? Wybitną koncepcją na przeniesienie się do tego nieoczywistego świata są, oczywiście  książki. Horrory dla dorosłych z poniższej listy to zdecydowanie obowiązkowe pozycje polecanych tytułów które z pewnością  przypadną do gustu.

Książka horror – „Egzorcysta”

„Egzorcysta” autorstwa Williama Petera Blatty’ego przeniesie cię do lat 70 do amerykańskiego miasteczka Georgetown. Mała Regan w czasie zabawy z tabliczką ouija przypadkowo nawiązuje kontakt z Kapitanem Howdy – bytem, który zmieni jej życie w koszmar. Od tego pamiętnego wieczoru dwunastolatka jest świadkiem dziwnych do wytłumaczenia zjawisk, w konsekwencji tego zostaje opętana. Po wizycie u wielu lekarzy, którym nie udało się pomóc, matka Regan szuka pomocy u ojca Damiena Karrasa.

Książka horror – „Dracula”

„Dracula” to książka horror napisana przez Brama Stokera, która opowiada historię młodego prawnika Jonathana Harkera, który chce wyruszyć na spotkanie z hrabią Draculą, wybiera się więc w długą podróż z Anglii do Transylwanii. Jakie są prawdziwe pobudki hrabiego? Zamiast rozmowy chce zrobić coś innego a w jego głowie szykuje już krwawa zbrodnia. Czy głównemu bohaterowi uda się wyjść z tego cało? Przekonaj się sam, czytając książkę. To doskonała pozycja dla prawdziwych fanów klasyków wśród literatury grozy

Książka horror – „Carrie”

„Carrie” to książkowy klasyk  i debiut autora Stephena Kinga. Tytułowa bohaterka to nastolatka z miasteczka w stanie Maine, która żyje w cieniu swej religijnej matki, a w szkole jest obrażana i prześladowana przez rówieśników. Podczas szkolnego balu dzieje się coś strasznego– dziewczyna zostaje ofiarą okrutnego żartu, który wyzwala w niej moc, o której nie miała pojęcia. Od tej pory jej jedynym celem jest zemsta na swoich prześladowcach.

Jeżeli szukasz książkowych mocnych wrażeń, to warto sięgnąć po powyższe propozycje. Książki horror przeznaczone są dla osób o zdecydowanie mocnych nerwach.  Powoli zbliża się okres jesienny, kiedy z kubkiem gorącej kawy w ręce chętnie sięgamy po ciekawe propozycje ksążkowe. Znajdź swój ideał na jesienne wieczory w popularnej księgarni internetowej  Matfel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here