Jak palenie papierosów wpływa na uprawianie sportu

Bezsprzecznie osoby, które są nałogowymi palaczami, a jednocześnie uprawiają sport, mogą się spodziewać dużo gorszych wyników, aniżeli osoby nie palące. Skutkiem palenia papierosów jest zwiększona produkcja związku miostatyny, która jest czynnikiem utrudniającym rozrost mięśni. Oprócz tego substancje, które zawarte są w papierosach przyczyniają się do produkcji enzymów rozkładających białka mięśniowe.

Czy palenie papierosów stanowi przeszkodę dla uprawiania aktywności fizycznej?

Niestety ale nie ma znaczenia jak bardzo palacze będą zakłamywać rzeczywistość, faktem jest, że substancje zawarte w papierosach nie są dla zdrowia obojętne, a wręcz mu bardzo szkodzą. Ponadto wpływają one w negatywny sposób na to jak jak dana osoba radzi sobie czy to na siłowni, czy to podczas uprawiania jakiejkolwiek innej aktywności fizycznej. Badania naukowe zgodnie potwierdzają, że palenie papierosów upośledza aktywność fizyczną. Należy również dodać, że dotyczy do zarówno czynnego, jak i biernego palenia. Warto więc sięgnąć po produkt, który pomoże Ci wygrać z nałogiem, takim produktem są tabletki Recigar – https://recigar.pl/palenie-papierosow-a-aktywnosc-fizyczna/

Co dzieje się w organizmie palacza podczas uprawiania sportu?

– palenie podnosi tętno

Faktem jest, że generalnie podczas treningu tętno człowieka jest wyższe, niemniej jednak u osób palących, tętno wzrasta jeszcze bardziej. Jest to bardzo niebezpieczne dla serca, ponieważ zbyt wysokie tętno może je nadto obciążać. Czy wiesz, że średnie tętno palaczy jest aż od trzydzieści procent wyższe niż u osób niepalących?

– palenie powoduje problemy z oddychaniem

Jest to spowodowane gromadzeniem się smoły w płucach, w których powierzchnia respiracyjna jest przez nią zmniejszona. W praktyce oznacza to, że nie będziesz w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości tlenu swoim mięśniom, w związku z czym efektywność treningów będzie ograniczona.

– palenie obniża poziom testosteronu

Testosteron zalicza się go grupy hormonów anabolicznych. Odpowiada on za energię, libido oraz zdolność do budowania przez organizm masy mięśniowej. W przypadku obniżenia testosteronu wyniki, które można uzyskać na chociażby siłowni znacznie się obniżą.

– palacze mają gorszą kondycję

Pogorszenie kondycji u palaczy jest spowodowane negatywną modyfikacją hemoglobin, do której dochodzi pod wpływem nikotyny. Hemoglobina jest związkiem, który odpowiada za przenoszenie tlenu. Czy wiesz, że papierosy przekształcają aż 15% hemoglobiny w karboksyhemoglobinę? Ten drugi związek nie potrafi przenosić tlenu i to jest właśnie powód szybszego męczenia się organizmu u osób palących.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala20/domains/tamtamitu.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here