horror

Choć niewiele osób się do tego przyznaje, chyba każdy z nas od czasu do czasu lubi się bać. Niektórzy wolą filmy, gdzie „leje się krew”, inni preferują horrory psychologiczne, a jeszcze inni – zawierające różnego rodzaju paranormalne stworzenia. Jeśli zastanawialiście się, jakie znacie horrory, a jakich jeszcze nie oglądaliście – przeczytajcie ten tekst.

Klasyką gatunku są horrory takie jak „Lśnienie” z fenomenalną kreacją Jacka Nicholsona w roli Jacka Torranca. „Shining” jest filmem, który ciężko rozgryźć, ale na pewno każdy powinien go obejrzeć, bowiem trudno znaleźć film, który przerażałby równie mocno, mimo że cała akcja odbywa się jedynie w hotelu. Nicholson doskonale odegrał swoją rolę i mimo że w filmie nie ma efektów specjalnych typowych dla obecnych horrorów, „Lśnienie” sprawia, że wieczorem mimowolnie zapalamy wszystkie światła. Jeśli jeszcze go nie widziałeś – obejrzyj koniecznie!

pilot do tv

Dla fanów horrorów nagrywanych niejako z punktu widzenia samych bohaterów – doskonałe mogą okazać się takie filmy jak „Blair Witch Project” oraz seria „Paranormal Activity”. Dzięki zabiegowi zastosowanemu przez twórców, jakim jest nagrywanie z perspektywy bohaterów filmu, mimowolnie wczuwamy się dużo bardziej w wydarzenia, które dzieją się na ekranie.

Także fakt, że zdarzenia przedstawione w tych filmach dotyczą przeciętnych osób sprawia, że dużo łatwiej jest się wczuć w wydarzenia przedstawione w tych filmach. Jeśli jesteś fanem takiego rodzaju horrorów, zdecydowanie poświęć wieczór na przedstawione wyżej propozycje. Jeżeli przypadną Ci do gustu, portale oceniające filmy na pewno pomogą znaleźć podobne propozycje.

Tego typu filmy pozwalają na dokładne wczucie się w zdarzenia, co jeszcze bardziej potęguje uczucie strachu u widza, a w głowie rodzi się myśl „co by było gdyby to mnie się to przytrafiło”. Oglądając tego typu filmy nawet największy sceptyk musi przyznać, że odczuł lekki niepokój na myśl o tym, że zdarzenia przedstawione na ekranie mogłyby przydarzyć się także jemu.

Wielką gratką dla fanów horrorów są także filmy o różnego rodzaju mrocznych bytach, opętujących niewinne osoby. Klasyką tego typu horrorów jest „Egzorcyta” nagrodzony dwoma Oscarami. Istnieje także wiele innych propozycji tego rodzaju, między innymi „Egzorcyzmy Emily Rose”, które każdy fan horrorów powinien obejrzeć. Korzystając z portali polecających oraz oceniających filmy, z łatwością możemy odnaleźć inne tytuły tego typu horrorów. Z pewnością każdy trafi na pozycję, która przypadnie mu do gustu i sprawi, że nocna wyprawa do toalety przyprawi o szybsze bicie serca. Sam „Egzorcysta” doczekał się wielu kontynuacji, dlatego jeśli spodobał Ci się oryginalny film z 1973 roku, koniecznie sprawdź także prequele oraz sequele.

jakie znacie horrory

Rzeszę fanów ma również seria krwawych horrorów „Piła” – jeśli lubisz filmy, w których oprócz strachu pojawia się też sporo krwi, ta seria jest doskonałą propozycją dla Ciebie. Jeżeli jednak nie przepadasz za tym widokiem, lepiej odpuść sobie tę pozycję.
Nie sposób nie wspomnieć także o takich filmach jak „Annabelle” czy „Laleczka Chucky”, gdzie demoniczne zabawki prześladują swoich właścicieli, doprowadzając ich do granic wytrzymałości, a przy tym przerażając widzów. Gwarantuję, już nigdy nie spojrzysz na stare zabawki tak samo po obejrzeniu tych pozycji.

Istnieje także wiele innych horrorów i nie sposób jest wymienić wszystkich wartych obejrzenia filmów – bowiem jest ich zwyczajnie za dużo.
Jeżeli wahasz się, jakie filmy obejrzeć, pomocny może się okazać Internet oraz jego użytkownicy. Na wielu forach internauci zamieszczają swoje subiektywne przeglądy filmowe, także dla horrorów. Łatwo znajdziesz tam pozycje, których jeszcze nie znasz, a portale oceniające filmy ułatwią wybór. Na takich stronach można znaleźć nie tylko opis filmu stworzony przez producenta, ale także opinie użytkowników.
Wybierz film, który chcesz obejrzeć, wyposaż się w przepyszną przekąskę, weź kogoś, kogo będzie można złapać za rękę (tak w razie czego) i zasiadaj do oglądania. Miłego seansu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here