Czym różnią się profesjonalne farby fryzjerskie od produktów z drogerii?

Farby profesjonalne, których używają fryzjerzy w swoich salonach, różnią się od tych, które znajdziemy w supermarketach i w popularnych drogeriach. Zwykle mają mocniejszy skład i działają bardziej intensywnie. Czy to oznacza, że warto kupić profesjonalną farbę fryzjerską dla osiągnięcia lepszego efektu w farbowaniu włosów w domowych pieleszach? Niestety, niekoniecznie.

Farby profesjonalne, czy drogeryjne – które mniej niszczą włosy?

Bezpieczne i skuteczne użycie profesjonalnej farby do włosów wymaga odpowiedniego doświadczenia i wiedzy. W przeciwnym wypadku, nie posiadając wyczucia w stosowaniu tak silnego środka koloryzującego, uszkodzimy strukturę włosów. Z drugiej strony, regularne stosowanie najtańszych farb z drogerii może doprowadzić nasze włosy do bardzo złego stanu. Farby z drogerii osłabiają włosy, wysuszają je, powodują, że szybko się łamią. Sam kolor wypłukuje się zdecydowanie szybciej niż wtedy, gdy zastosowana została farba profesjonalna. Farby fryzjerskie są wzbogacone o silne filtry UV, są wysycone pigmentem zdecydowanie bardziej niż popularne farby z marketów, a także dostępne są w zdecydowanie szerszej palecie barw.

Farba, a oksydant

Najbardziej istotna różnica między farbami drogeryjnymi a tymi do użytku profesjonalnego polega na formie, w jakiej uzyskuje się miksturę gotową do nałożenia na włosy. W przypadku farb profesjonalnych, kupujemy krem koloryzujący, który należy dodać do oksydantu znajdującego się w oddzielnej buteleczce. Stężenie oksydantu dobieramy samodzielnie, korzystając ze specjalnej wagi. Można posłużyć się tutaj instrukcją zamieszczoną na opakowaniach preparatów, jednak nieocenione jest tutaj doświadczenie i wyczucie. Stworzenie mieszanki o dobrych proporcjach jest często miarą profesjonalizmu fryzjera, który będzie koloryzował nasze włosy. Kupując farby do włosów w zwykłych sklepach, otrzymujemy gotową mieszankę. Oksydant jest tutaj dostępny w wymierzonych proporcjach, a konsystencja preparatu jest lejąca. Farbę w takiej formie łatwiej rozprowadza się na włosach.

Podsumowanie

Jak widać, profesjonalne farby fryzjerskie wymagają rozwagi w stosowaniu. Nie należy jednak się ich obawiać: często najlepsi fryzjerzy zaczynali od domowych eksperymentów. Aby jednak zachować włosy w dobrej kondycji, warto wcześniej przeczytać dokładnie, z jakimi produktami mamy do czynienia oraz zapoznać się z instrukcjami użytkowania preparatów. Zdecydowanie też polecamy korzystać z profesjonalnych produktów, pochodzących z bezpiecznych sklepów z artykułami fryzjerskimi – https://fryzjersklep.pl/pol_m_Kosmetyki-fryzjerskie_Koloryzacja-wlosow_Farby-223.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here