Jakie komiksy warto przeczytać w 2023 roku

Komiksy to nie tylko rozrywka dla dzieci, ale także forma sztuki, która – łącząc w sobie obraz i słowo – potrafi poruszać ważne i aktualne tematy, a także tworzy niepowtarzalne historie, które wciągają od pierwszego obrazka! W 2023 roku na rynku pojawi się wiele ciekawych tytułów, które z pewnością zainteresują zarówno fanów superbohaterów, jak i miłośników fantastyki, horroru czy kryminału. Poznaj kilka świeżych fenomenalnych propozycji, które warto przeczytać.

Jakie komiksy warto przeczytać w 2023 roku?

Kapucyn

To opowieść o przygodach młodego rycerza, który po stracie ojca i domu staje się włóczęgą, poszukującym zemsty na swoich wrogach. Dla fanów surrealistycznej wersji średniowiecza, ukazaną z dawką humoru. W komiksie pełno jest nawiązań do literatury i kultury popularnej. Autorka komiksu, Florence Dupré la Tour, jest francuską rysowniczką i scenarzystką, która tworzy głównie dla dzieci i młodzieży. Jej styl charakteryzuje się prostotą, ekspresją i żywymi kolorami.

Contrition

To komiks, który bada temat winy i odkupienia w świecie, w którym ludzie są podzieleni na dwie grupy: tych, którzy mają dar telepatii, i tych, którzy są jej pozbawieni. Autor, Carlos Portela, opowiada historię Daniela, byłego żołnierza, który po powrocie z wojny odkrywa, że jest jednym z telepatów. Bohater musi skonfrontować się z przeszłością i konsekwencjami swoich czynów. Szuka sposobu na naprawienie swojego życia. Keko, rysownik komiksu, tworzy mroczną i realistyczną atmosferę, która podkreśla dramatyzm opowieści. Contrition to komiks pełen emocji, napięcia i refleksji nad ludzką naturą.

Marvel Origins

Czy jesteś fanem komiksów Marvela? Jeśli tak, to na pewno ucieszy Cię nowość: Marvel Origins. To komiks, który opowiada o początkach najbardziej znanych i lubianych bohaterów tego uniwersum i świetny sposób na poznanie historii i motywacji marvelowskich postaci. Dowiedz się, jak powstał Spider-Man, Iron Man, Thor, Hulk, Captain America i wielu innych. Niektóre z komiksów są adaptacjami klasycznych historii z lat 60. i 70., a inne są nowymi interpretacjami znanych wydarzeń.

The Sandman

Tak, to kultowy komiks Neila Gaimana, który opowiada o Morfeuszu, władczy świata snów i jednym z Nieskończonych – potężnych istot rządzących różnymi aspektami ludzkiej egzystencji. Jednak w W 2023 roku fani komiksu mogą cieszyć się nie lada gratką, czyli nową edycją komiksu z poprawioną kolorystyką i dodatkowymi materiałami. The Sandman to komiks bogaty i zróżnicowany. Znajdziemy w nim elementy mitologii, historii, literatury i filozofii.

Angry Girl Loves Drama Boy

Lubisz komiksy o nastolatkach, związkach i humorze? Ta pozycja jest dla Ciebie! Angry Girl Loves Drama Boy autorstwa Faith Erin Hicks jest zabawną i wzruszającą historia o nieśmiałej Mirandzie (Angry Girl) oraz przystojnym i pewnym siebie Nicku (Drama Boy), którzy zakochują się w sobie podczas wspólnego tworzenia komiksu. Nastolatkowie, jak przystało na klasyczny schemat romansowy na początku  się nie cierpią: ona uważa go za aroganckiego bufona, a on ją za zrzędliwą marudę. Jednak im więcej czasu spędzają razem, tym bardziej odkrywają, że mają wiele wspólnego i że ich różnice mogą być źródłem inspiracji.

Klub Smutnych Duchów Tom 3

Na koniec komiks o pięknej kresce i przejmującej narracji, autorstwa Lize Meddings, który jest kontynuacją poruszającej i rozgrzewającej serce serii o niejawnym i tajemnym stowarzyszeniu dla niespokojnych i samotnych dusz. W najnowszym tomie, który miał niedawno premierę, Skarpetka i Rue, stawiają czoła zawiłościom związanym z otwarciem swojej społeczności oraz swoich serc na nowe duchy członkowskie. Niebanalna fabuła pokazuje, że każdy może znaleźć swoją bratnią duszę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here