Odchudzanie na wakacje

Obecnie bardzo dużo osób zwraca uwagę na swój wygląd i swoją wagę. W dzisiejszych czasach wymaga się, aby ludzie byli wysportowani i posiadali świetną sylwetkę. Przyczyniają się do tego oczywiście media i portale społecznościowe. W sieci najwięcej jest zdjęć atrakcyjnych modelek, więc wśród społeczeństwa wytwarza się błędny pogląd, że tak właśnie wyglądają wszyscy, oprócz nas. Otóż jest to nieprawda. Badania pokazują, że już ponad pięćdziesiąt procent dorosłych Polaków cierpi na nadwagę. Problem dotyczy również dzieci.

To właśnie w dzieciństwie najczęściej problem nadwagi i otyłości ma swoje źródło. Szkolne sklepiki są pełne słodkich przekąsek, chipsów i innych kalorycznych, niezdrowych produktów. Dziecko mimowolnie z głodu sięga po to, co jest dostępne. Rodzice, ani nauczyciele nie pilnują i nie zwracają uwagi na to, co je dziecko. Dochodzi do tego niechęć dzieci do lekcji wychowania fizycznego. Często przedstawiane są fikcyjne zwolnienia lekarskie, mające na celu tylko i wyłącznie uniknięcie aktywności fizycznej. Bardzo szybko pojawia się nadwaga i otyłość. Jeśli człowiek nabędzie niezdrowe nawyki już podczas dzieciństwa, to później bardzo trudno jest je zmienić w dorosłym życiu.

Warto uprawiać więc sport. Szczególnie trzeba uważać na to, by nie zaprzestać aktywności fizycznej z momentem zakończenia edukacji szkolnej. To najczęściej właśnie wtedy przybywa nam kolejnych zbędnych kilogramów i zaczyna nas dotykać problem nadwagi. Nawet mimo tego, że dotychczas byliśmy aktywnymi i wysportowanymi ludźmi, którym nie dokuczał problem nadwagi. Uprawianie sportu zapewni nam odpowiednią sylwetkę. Nie będziemy narzekać na to, że gdzieś mamy więcej tłuszczu niż powinniśmy. Bez oporów rozbierzemy się na plaży. Nie będziemy wstydzić się spojrzeń innych osób. To niesamowity komfort psychiczny. Będziemy mogli oddać się relaksowi, a nie myśleniu o tym, jak bardzo nam wstyd z powodu naszego własnego wyglądu. Oczywiście trzeba akceptować swoje niedoskonałości, ale gdzieś w głębi jest jednak wstyd.

Utrzymywanie odpowiedniej wagi to oczywiście gwarancja dobrego zdrowia. Większość chorób ma bezpośredni związek z otyłością. Różnego rodzaju zawały, zakrzepice czy nowotwory mają swoją przyczynę w nieodpowiedniej diecie i nieodpowiedniej wadze człowieka. Otłuszczony organizm jest dużo bardziej narażony na różnego rodzaju choroby. Wystarczy tylko spojrzeć na kolejki do lekarzy. Większość pacjentów w poczekalni to jednak osoby z nadwagą. Można z tego wyciągnąć prosty wniosek – jeśli chcemy być zdrowi to musimy utrzymywać odpowiednią wagę. A gdy przyjdzie upragnione lato, pozostaje tylko znaleźć wolne domki nad morzem i cieszyć się życiem.

Sport to świetny sposób na pozbycie się stresu. Wystarczy godzina aktywności fizycznej pod koniec dnia, a z pewnością zapomnimy o trudnych wydarzeniach w pracy czy w życiu osobistym. Jest to również znakomity sposób na pasję. Możemy w pełni oddać się na przykład kolarstwu czy pływaniu. Będzie to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu, a wszystko to będzie z korzyścią dla naszego zdrowia. W dzisiejszych czasach ciężko o znalezienie lepszego hobby niż sport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here