Tryb awaryjny w telefonie

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że jego telefon ma funkcję, która nazywa się tryb awaryjny. Większość użytkowników smartfonów nie nigdy z niej nie korzystało, a tak naprawdę, nawet nie ma pojęcia do czego ona służy. Jednak niemal każdemu z nas sprzęt odmówił kiedyś posłuszeństwa – nierzadko konieczne jest nawet zaniesienie go do drogiego serwisu. Jak w takiej sytuacji może Ci pomóc tryb awaryjny? Tłumaczymy!

Tryb awaryjny w smartfonie – czym jest?

Tryb awaryjny to nic innego jak skuteczne narzędzie diagnostyczne, które oferuje każdy smartfon. W trakcie użytkowania telefonu instalujemy na niego różne aplikacje – nie zawsze z pewnych źródeł, wprowadzamy też własne ustawienia. To wszystko może mieć wpływ na system operacyjny, przez co z czasem pojawiają się problemy z jego pracą. Usterki te mogą objawiać się wydłużonym czasem reakcji na dotyk czy powolnym otwieraniem się aplikacji. W innym przypadku jednym objawem usterki jest szybkie rozładowywanie się baterii, która w ciągu kilku godzin, schodzi od 100 do 0%. Nieco poważniejszą sytuacją jest, gdy telefon w ogóle się nie uruchamia. Czy jedynym wyjściem jest wtedy zaniesienie go do serwisu? Otóż, niekoniecznie. Właśnie wtedy jest najlepszy czas, aby skorzystać z funkcji „tryb awaryjny”. Powoduje on bezpieczne uruchomienie sprzętu bez większości ustawień i potencjalnie podejrzanych aplikacji. Jeżeli w takim trybie smartfon działa poprawnie, oznacza to, że nie mamy do czynienia z awarią urządzenia, ale usterką natury programowej – nie musisz więc zanosić sprzętu do serwisu, co z pewnością pociągnęłoby za sobą duże koszy. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad zainstalowanymi w ostatnim czasie aplikacjami i w razie podejrzeń pozbyć się ich. Ostatecznym rozwiązaniem problemu nierzadko jest twardy reset, czyli przywrócenie smartfona do ustawień fabrycznych.

Tryb awaryjny – co powinieneś wiedzieć?

Twój używany Huawei zawsze działał poprawnie, jednak w ostatnim czasie jest o wiele wolniejszy lub cały czas się zawiesza? A może nie działają niektóre powiadomienia, nie reaguje klawiatura lub nie możesz uruchomić niektórych aplikacji? To dobry moment, aby sięgnąć po tryb awaryjny. Jak to zrobić? Masz dwie możliwości – pierwsza to dłuższe przytrzymanie przycisku zasilania. Gdy na ekranie pojawi się menu, musisz wybrać opcję trybu awaryjnego. Urządzenie wtedy samo się zresetuje i przejdzie do odpowiedniej procedury. Jeżeli telefon w ogóle się nie włącza, można użyć innego sposobu – przytrzymać przycisk zasilania, a w momencie, gdy na ekranie pojawi się logo, trzeba nacisnąć jednocześnie przycisk zmniejszający głośność. W efekcie smartfon powinien uruchomić się w trybie awaryjnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here