Kompleksowe wykonanie hali stalowej

Pierwszym, bardzo ważnym etapem budowy hali stalowej jest rozpoznanie potrzeb oraz przygotowanie dokumentów formalno-prawnych. Pierwszy krok będzie determinował kształt całego przedsięwzięcia, dlatego też istotne jest to, aby na początku poświęcić odpowiednią ilość czasu na projektowanie obiektu.

Bardzo ważną częścią całego procesu jest także wykonanie wizji lokalnej terenu, gdzie będzie przeprowadzana budowa. Pozwoli to zminimalizować ryzyko jakichkolwiek błędów już na etapie projektu, a późniejszego montażu konstrukcji. Warto więc odpowiedzieć sobie na bardzo wiele istotnych pytań.

Co warto wiedzieć, decydując się na budowę hali stalowej?

Na początku najważniejsze jest to, aby dokładnie zastanowić się, jakie funkcje będzie spełniał budynek. Czy będzie to hala produkcyjna, czy może wyłącznie magazyn. Kolejną potrzebną informacją będzie to, czy potrzebna będzie odpowiednia przestrzeń dla administracji i biura. Na koniec warto zastanowić się nad dodatkowymi funkcjonalnościami, czyli ogrzewaniem, klimatyzacją, odprowadzanie wilgoci albo magazynowaniem wysokiego składowania.

Pomocne może być również pytanie, czy nasza firma będzie w przyszłości zmieniać profil działalności albo rozbudowywać się. W ten sposób już na etapie projektu można uwzględnić takie założenie i wykonać ten proces w późniejszym czasie w szybki i bezpieczny sposób.

Jakie dokumenty są potrzebne do budowy hali stalowej?

W kolejnym kroku należy zastanowić się nad dokumentami niezbędnymi do montażu hali stalowej. Trzeba dowiedzieć się, czy aktualny status formalno-prawny pozwala na budowę w danym miejscu. Najważniejsze dokumenty, które będą potrzebne to:

decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, wypis i wyrys z ewidencji gruntów i budynków, wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, warunki techniczne przyłączenia mediów, mapa do celów projektowych.

Kto pomoże przygotować odpowiedni projekt hali stalowej?

Analiza danych uzyskanych od klienta podczas wywiadu pozwoli przygotować indywidualny projekt z odpowiednimi funkcjonalnościami, a także wraz z oczekiwaniami dla konkretnej branży działalności przedsiębiorstwa. Przy budowie hali stalowej należy przede wszystkim efektywnie zaplanować wykorzystanie całej przestrzeni, a także nie zapomnieć o przeznaczeniu infrastruktury na instalacje technologiczne, pomieszczenia socjalne i biurowe oraz inne niezbędne elementy niezbędne do działania firmy.

Wysokiej klasy inżynierów oraz nowoczesną technologię budownictwa oferuje Kobexstal. Projekty tworzone są zgodnie z wizją inwestora i dopasowywane tak, aby spełnić wszystkie normy wytrzymałościowe. W ramach pełnej usługi otrzymujemy nie tylko gotowy projekt, ale także prefabrykacje konstrukcji stalowych, ich zabezpieczenie, budowę hali i montaż. Budynki są przede wszystkim funkcjonalne i bezpieczne, ale także posiadają atrakcyjny design.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here