Jak usprawnić pracę magazynu

Źle zarządzane magazyny to te magazyny, w których ciągle brakuje miejsca, pracownicy są sfrustrowani, a na podłogach piętrzą się nieuporządkowane i zaklasyfikowane towary. Wciąż ktoś czegoś szuka, wciąż coś się niszczy, a każdy dzień rozpoczyna się od listy problematycznych e-maili, które informują nas o tym, że coś ponownie poszło nie tak. Nikt nie chce pracować w takim środowisku pracy. Na szczęście, przy odrobinie rozsądku i pokaźnej dawki zaangażowania, a także przy użyciu specjalistycznego sprzętu, można temu zaradzić!

Dobry audyt urządzeń, sposobów pracy i używanego sprzętu to podstawa do wprowadzania zmian

Po pierwsze, ważny jest plan. Odpowiedni plan składowania towarów sprawi, że zaoszczędzimy mnóstwo miejsca. Aby stworzyć dobry plan, konieczne jest podparcie się profesjonalnym programem do magazynowania. Dodatkowo, pomocne będą nowoczesne, automatyczne regały magazynowe, do którego będziemy mogli dostać się za pomocą szybkiego sprzętu (wózka widłowego, podnośnika itp.). Dodatkowo oczywiście, konieczne jest wdrożenie dobrych nawyków w sposobie pracy każdego członka załogi zajmującego się towarem. Nawet najbardziej nowoczesne regały w magazynie nie będą pomocne, jeśli trafią w ręce osób niedoceniających możliwości, jakie dają. Szczególnie regały magazynowe wysokiego składowania. Jeśli czujemy się zdezorientowani złożonością problemu, możemy skorzystać z pomocy specjalistycznej firmy doradczej, która sporządzi nam audyt przechowywania i rotacji zawartości magazynu, wdroży nowy system, wspomoże w nauce obsługi automatycznego systemu gęstego składowania lubwyszkoli pracowników i poradzi, który producent regałów magazynowych będzie dla nas najlepszy przy zakupie nowych mebli do hali.

Dobieramy regały magazynowe dopasowane do indywidualnych potrzeb

Bardzo istotne jest także dobranie takiego sprzętu do pracy oraz takiego wyposażenia magazynu, który będzie ściśle dopasowany do jego wielkości, naszych możliwości kadrowych, a także do rodzaju produktów, które są magazynowane. Sprawdźmy, co w ofercie ma interesujący nas producent regałów magazynowych i spróbujmy zaprojektować magazyn szyty na miarę naszych potrzeb. Być może najlepiej sprawdza się u nas regały w magazynie z przekładnicami? A może najbardziej istotne będzie wyposażenie składu w regały karuzelowe? Niezależnie od tego, jakie regały w magazynie zainstalujemy, powinny być wykonane z najwyższej jakości materiałów oraz mieć konstrukcję dopasowaną do przeciętnych obciążeń, którym będą podlegać w najbliższych latach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here