największa firma transportowa w Polsce

Firmy logistyczne mogą zajmować się dzisiaj ładunkami przeróżnego rodzaju. Od klasycznych listów po przewóz świeżej żywności czy samolotów. Warto więc mieć nawet ogólne rozeznanie i znać przynajmniej kilka dużych firm transportowych w Polsce.

1. Raben (transport krajowy, morski oraz kolejowy)

Grupa Raben jest jedną z największych firm transportowych w Polsce. Oferuje ona między innymi transport krajowy, morski oraz kolejowy. Szukając odpowiedzi na pytanie, jaka jest największa prywatna firma transportowa w Polsce, warto zwrócić uwagę na 53 lokalizacje oraz blisko 4500 środków transport, którymi może pochwalić się Grupa Raben.

Z usług, jakie świadczy ta firma transportowa, można wymienić również transport produktów świeżych, agencję celną oraz usługi logistyki kontraktowej. Ostatnia z propozycji tej firmy logistycznej wyróżnia się tym, że transport i obsługa produktów przebiega przeważnie w obrębie hal i magazynów.

2. Firma transportowa Fracht

Firma transportowa Fracht, świadczy usługi logistyczne na terenie kraju, jak i poza nim. Zadając pytanie, czy jest to jedna z największych prywatnych firm transportowych, warto zwrócić uwagę na zakres świadczonych usług. Firma logistyczna Fracht ma w swojej ofercie transport drogowy, logistykę mebli, transport chłodniczy oraz transport ponadgabarytowy.

Doświadczenie firmy logistycznej może być więc kluczowe przy transporcie ponadgabarytowym. Zlecenia te mogą okazać się wymagające i mogą sprawiać nieco trudności w ruchu drogowym. Właśnie dlatego przy transporcie największych ładunków, konieczna jest dbałość o najdrobniejsze szczegóły. Firma logistyczna Fracht może się pochwalić zakończonymi zleceniami na przewóz między innymi przęseł mostowych, elementów elektrowni wiatrowych, jachtów, samolotów czy maszyn budowlanych.

3. DPD Polska

Firma transportowa DPD Polska skupia się w głównej mierze na transporcie paczek i przesyłek kurierskich. Warto dodać, że ta firma logistyczna oferuje również międzynarodow

y serwis paletowy, ekspresowy transport krajowy czy też bezpieczny transport żywności. Osługę DPD Food firma logistyczna DPD świadczy między innymi w Warszawie, Krakowie, Trójmieście czy Aglomeracji Śląskiej.

Skupiając się na przesyłkach kurierskich, ta jedna z największych prywatnych firm transportowych w Polsce oferuje również swoim klientom możliwość podglądu aktualnego statusu przesyłki.

4. PKP Cargo

PKP Cargo to firma logistyczna, której głównym akcjonariuszem jest PKP S.A. Skupia się ona na transporcie towarowym drogą kolejową. Warto zauważyć również, że jest to jedna z największych firm logistycznych w Europie. Poza transportem krajowym, PKP Cargo realizuje przewozy również na terenie, między innymi Niemiec, Czech, Słowacji czy Austrii.

5. Firmy przyboczne Poczty Polskiej

Poczta polska jest spółką Skarbu Państwa. Nie może być więc uznana za największa prywatną firmę transportową w Polsce. Nie mniej, zasięg usług transportowych, nad którymi sprawuje pieczę, może być godny podziwu. Jako firma logistyczna państwowa, Poczta Polska jest ustawowo zobowiązana do świadczenia usług pocztowych, czyli przesyłania listów oraz paczek pocztowych.

Powyższa lista prezentuje wybór 5. firm logistycznych, które warto wziąć pod uwagę podczas poszukiwania dużych firm transportowych w Polsce. Każda z wymienionych firm transportowych cechuje się własną charakterystyką, która w danym momencie może przesądzić o jej wielkości nad innymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here