Żele do paznokci

Od kilku lat większość kobiet decyduje się regularnie robić paznokcie żelowe. Żele sprawiają, że paznokcie wyglądają rewelacyjnie, mogą je także efektownie przedłużyć. Z naszego artykułu dowiesz się wielu przydatnych informacji, właśnie na ich temat.

Na jaki żel do paznokci warto postawić?

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów żeli do paznokci. Poniżej je wymieniliśmy i opisaliśmy.

1. Żel UV jednofazowy

Żel jednofazowy pełni funkcję bazy, żelu budującego oraz nabłyszczającego. Jeden produkt wystarczy, aby stworzyć wymarzony manicure! Dobre jakościowo żele jednofazowe, taki jak na przykład w ofercie ma sklep Cuccio, sprawią, że Twój manicure będzie bardzo trwały. Aby wykonać manicure tym produktem należy nałożyć jego trzy warty na paznokcie, każdą z nich oczywiście utwardzić w lampie UV przez ok. 2-3 minuty.

2. Żel UV trójfazowy

Ten rodzaj żelu z kolei składa się z trzech typów żeli, które tworzą kolejne warstwy paznokcia. Jeżeli zdecydujesz się na ten żel musisz wyposażyć się także w :

– żel bazowy, który ochroni naturalną płytkę i zwiększy przyczepność kolejnych warstw żelu;

– żel UV budujący, który natomiast zbuduje i wymodeluje płytkę paznokcia;

– żel nabłyszczający – odpowiada on za połysk paznokci.

Żele nakładaj na płytkę zgodnie z powyższą kolejnością. Każdą z warstw należy utwardzić w lampie UV na ok. 2-3 minuty.

3. Żele UV kolorowe

Żele tego typu pomogą osiągnąć Tobie idealne i wymarzone zdobienia. Na rynku możemy znaleźć żele kolorowe:

– transparentne,
– półtransparentne,
– brokatowe,
– z drobiną,
– perłowe,
– kryjące,
– neonowe.

Jeżeli jesteś profesjonalną manicurzystką to takiego żelu nie może zabraknąć w Twoim asortymencie. Dzięki nim stworzysz przepiękne i godne pochwały wzorki. Jak nakładać takie żele? Po pierwsze należy dokładnie przygotować płytkę paznokcia – zmatów płytkę bloczkiem polerskim, nadać jej pożądany kształt i odsuń skórki. Następnie nanieś pierwszą warstwę żelu jednofazowego albo żel podkładowy. Utwierdź ją w lampie, a następnie nałóż drugi produkt -również drugą warstwę żelu jednofazowego lub żel budujący. Kolejnym krokiem jest odłuszczenie płytki. Gdy wykonasz już te wszystkie kroki możesz zacząć proces twórczy! Obecnie w modzie są printy zwierzęce oraz wzory geometrycznie. Idzie lato – warto zaszaleć z paznokciami! Gdy już upragniony efekt będzie gotowy, utwardź warstwę w lampie UV i nałóż ostatni produkt. Jeżeli chodzi o usuwanie żelu to potrzebna będzie Ci do tego frezarka, a także pilnik, którego gradacja będzie większa niż 100. Pamiętaj, aby nie uszkodzić naturalnej płytki paznokcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here