Zadbaj o swoją cerę

Każdy z nas chciałby jak najdłużej cieszyć gładką i promienną cerą. To jedna z największych ozdób każdej kobiety. Na nic bowiem się zda, najlepszy makijaż, droga biżuteria czy starannie dobrana stylizacja, jeżeli cera nie prezentuje się zdrowo – jest szara, przesuszona czy pozbawiona blasku. Wbrew pozorom, aby uzyskać pożądane efekty, wcale nie trzeba wydawać fortuny czy posiadać szerokiej wiedzy z zakresu kosmetologii. Wystarczy trzymać się kilku prostych zasad.

Zadbana i promienna cera – czego unikać?

Aby cieszyć się zadbaną cerą, przede wszystkim warto wiedzieć, co negatywnie wpływa na jej kondycję, a następnie tego unikać. Do wyjątkowo szkodliwych nawyków można zaliczyć brak demakijażu przed snem – to najprostsza droga do powstania podrażnień, wyprysków oraz zmarszczek. Do zmywania makijażu należy przykładać ogromną uwagę – warto w tym celu stosować delikatne kosmetyki. Czego jeszcze należy unikać? Wystawiania twarzy na działanie promieni słonecznych, szczególnie jeżeli nie zaaplikowaliśmy na skórę wysokiego filtru. Negatywny wpływa na kondycje cery ma też nieodpowiednia dieta – zbyt duże ilości cukru, przetworzone jedzenie oraz używki takie jak alkohol i papierosy. Innym często popełnianym błędem jest stosowanie kosmetyków niedobranych do swojego rodzaju cery albo niestosowanie ich wcale. Nawet jeżeli nie chcesz wydawać dużych pieniędzy na preparaty do pielęgnacji, powinnaś zadbać o prawdziwe minimum – delikatny żel do mycia twarzy, krem nawilżający oraz filtr.

Jak pielęgnować cerę?

Od czego powinnaś zacząć, aby kompleksowo zadbać o swoją cerę? Podstawą jest określenie Twojego rodzaju cery – czy jest tłusta, mieszana, trądzikowa, naczynkowa a może łatwo przesuszająca się? Od tego zależy jej odpowiednia pielęgnacja. Obejmuje ona trzy ważne kroki – oczyszczanie, tonizowanie oraz nawilżanie. Raz na jakiś czas warto zafundować sobie peeling złuszczający – ziarnisty lub enzymatyczny w przypadku cery skłonnej do podrażnień. Doskonały wpływ na kondycje cery mają odżywcze maseczki bogate w składniki aktywne takie jak witaminy, minerały i antyoksydanty. Jeżeli zauważysz na swojej twarzy pierwsze oznaki starzenia, pielęgnacja powinna być jeszcze intensywniejsza – kurze łapki czy bruzdy nosowo wargowe Warszawa to bolączki niemal każdej kobiety po ukończeniu 30 roku życia. W takiej sytuacji warto też wspierać się zabiegami z zakresu medycyny estetycznej. Do najpopularniejszych terapii należy mezoterapia mikroigłowa, peelingi chemiczne czy wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. Dużym powodzeniem cieszą się też zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego lub toksyny botulinowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here