Nowy członek rodziny

Wyprawka dla psa to niezbędny zakup, jaki trzeba poczynić przed przyjęciem do swojego domu czworonoga. Są to niezbędne akcesoria, które będą przydatne zwłaszcza podczas pierwszych dni z nowym opiekunem. Warto dowiedzieć się co powinno znaleźć się w takiej wyprawce dla psa, aby pierwsze dni w nowym domu były dla niego przyjemne.

Wyprawka dla psa – jakie jedzenie powinno się w niej znaleźć?

Karma jest bez wątpienia najważniejszym elementem każdej wyprawki. W przypadku szczeniąt z hodowli nowi właściciele najczęściej dostają karmę, którą do tej pory jadł maluch. Nawet jeśli planujemy wprowadzenie nowej karmy warto robić to stopniowo, aby przyzwyczaić układ trawienny do nowego pokarmu. Jeśli zdecydowaliśmy się na adopcję psa ze schroniska należy wybrać dobrej jakości karmę o wartościowym składzie. Dostarczy ona niezbędnych składników odżywczych i sprawi, że czworonóg będzie właściwie się rozwijał.

W wyprawce dla psa muszą znaleźć się również miski, jedna na karmę, a druga na wodę. Ich rozmiar musi być odpowiednio dopasowany do wymiarów psa, gdyż od tego zależy czy będą one praktyczne w użyciu. Warto także zaopatrzyć się w różnego rodzaju smakołyki, które będą pełniły rolę przekąsek oraz smaczków treningowych podczas nauki posłuszeństwa oraz komend.

Co jeszcze powinno znaleźć się w wyprawce dla psa?

Bardzo ważnym elementem każdej wyprawki jest legowisko dla psa. Jego wymiar oraz typ muszą być dopasowane do rozmiarów psa oraz jego upodobań. Posłanie musi być na tyle duże, aby czworonóg miał odpowiednio dużo miejsca do swobodnego wypoczynku. Do tego, aby zapewnić psu rozrywkę, zwłaszcza pełnym energii szczeniakom, niezbędne są różnego rodzaju zabawki. Są one potrzebne nie tylko do tego, aby spożytkować w odpowiedni sposób energię, ale także do prawidłowego rozwoju. Dobrym pomysłem jest zakup szarpaków, piłek oraz zabawek edukacyjnych.

Każdy pies potrzebuje także akcesoriów, które będą przydatne podczas spacerów. Niezbędna jest więc obroża lub dopasowane szelki oraz smycz. Dla szczeniaka na początek wystarczy niezbyt długa smycz, dzięki której będzie mu łatwiej nauczyć się chodzenia przy nodze. Jeśli chcemy trenować z pupilem komendy warto zaopatrzyć się w linkę treningową, której długość może sięgać nawet kilkudziesięciu metrów.

W wyprawce dla psa nie może zabraknąć również woreczków na odchody oraz akcesoriów, które przydadzą się podczas wspólnej podróży samochodem. Mają one na celu nie tylko zapewnić bezpieczeństwo jazdy, ale także zmniejszyć stres czworonoga. Wyprawka dla psa jest więc niezbędnym elementem przygotowań na nowego członka rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here