Sylwester na domówce

Pożegnanie mijającego roku i przywitanie nowego to dla wielu osób czas szczególny. Wieczór sylwestrowy dla wielu ludzi ma znaczenie symboliczne. Nie może obejść się bez wyjątkowej uroczystości. Sylwester to wieczór dobrej zabawy, tańca i smacznego jedzenia. Idealnie jeśli te wszystkie trzy elementy współgrają ze sobą. Odpowiednie przygotowanie nie kończy się na wyjątkowej kreacji. Warto pamiętać także o odpowiednio nakrytym stole.

Wyjątkowy wieczór sylwestrowy

Wystawne bale z wyszukanym menu i tańcami do białego rana to propozycja sylwestrowa dla tych, którzy lubię specjalną oprawę. Imprezy w klubach czy dyskotekach to propozycja dla osób, które  przede wszystkim chcą potańczyć. Wśród możliwości spędzenia tego wieczoru jest także wyjście do teatru, obejrzenie sztuki i wypicie kieliszka szampana w eleganckim foyer. Jednak zdecydowana większość osób spędza ten wieczór na tak zwanych „domówkach” – czyli w domu lub mieszkaniu z przyjaciółmi i znajomymi. Wieczór na domówce to zwykle połączenie uroczystej kolacji z tańcami. Żeby dobrze ją przygotować warto sprawdzić, czy w domu jest wszystko, co przyda się podczas tego wieczoru. Odpowiedniej wielkości zastawa stołowa, wystarczająca ilość szklanek i kieliszków na rożne napoje, filiżanki do kawy i herbaty i eleganckie zestawy sztućców to absolutna podstawa.

Domówka na Sylwestra – jak się do niej przygotować

Przygotowując przyjęcie sylwestrowe dla znajomych warto pamiętać o kilku ważnych punktach:

– menu – niekoniecznie skomplikowane, ale może jakieś oryginalne na ten wyjątkowy wieczór

– odpowiednio przygotowany stół – elegancka zastawa stołowa, odpowiednia ilość szklanek i kieliszków, sztućce i filiżanki, ładne serwetki

– karnawałowy klimat – warto przygotować się odpowiednio i kupić na przykład balony, serpentyny, zabawne czapeczki dla siebie i gości, zimne ognie

– oprawa muzyczna – dobrze już wcześniej przygotować sobie zestaw utworów, przy których wszyscy będą się dobrze bawić

Przygotowanie stołu na sylwestrowy wieczór

Odpowiednie menu na domówkę jest tak samo ważne, jak nakrycie stołu. W zależności od indywidualnych upodobań można to zrobić w różnym stylu. Nie każdy lubi białe obrusy i srebrne świeczniki. Bez względu jednak na to, czy goście będą siedzieli przy stole, czy też przygotowany zostanie tak zwany szwedzki bufet odpowiednia zastawa stołowa ma znaczenie. Różnej wielkości talerze i talerzyki do różnych potraw powinny być ciągle pod ręką. Szklanki do napojów i kieliszki do wina czy szampana można oznaczyć specjalnymi znacznikami, żeby każdy pamiętał, który należy do niego. Warto też przygotować wcześniej odpowiednie zestawy sztućców i papierowych serwetek, żeby każdy mógł wygodnie częstować się kolejnym daniami.

Nowa zastawa domowa na domówkę

Organizacja domówki to dobra okazja do tego, żeby trochę odświeżyć zasoby naczyń w domu. Wyjątkowej urody porcelana dostępna w sklepach stacjonarnych i internetowych kusi oryginalnym stylem. Talerze obiadowe płytkie i głębokie przydadzą się do podania głównych dań, serwowanych na ciepło. Ciepły posiłek podczas domówki warto podać nie tylko na początku imprezy, ale także w jej trakcie, kiedy goście są już nieco wyczerpani tańcem i zabawą i potrzebują odbudować energię. Nieco mniejsze talerze śniadaniowe przydadzą się do przekąsek, a talerzyki deserowe do słodkości. Zastawa stołowa sylwestrowa może być klasyczna i w kolorze śnieżnobiałym, ale dostępne w sklepach zestawy kuszą również żywą kolorystyką i oryginalnym wzornictwem. Oferowane przez producentów zestawy sztućców można znaleźć w kolorze matowym złotym – idealnie nadającym się na taką okazję – lub z eleganckimi ceramicznymi lub drewnianymi uchwytami.

Organizacja domówki z okazji Sylwestra to dla niektórych wyzwanie. Jeśli jednak wszystko przygotuje się odpowiednio wcześniej można mieć pewność, że spotkanie będzie udane. Wybierając naczynia, sztućce, serwetki czy inne dodatki warto kierować się swoim gustem i upodobaniami. Piękna porcelana może dodać smaku potrawom, jednak wieczór związany zabawą może być jak najbardziej wypełniony kolorami, oryginalnymi wzorami naczyń czy zabawnym designem. Dzięki temu będzie naprawdę niezapomniany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here