jakie skarpetki do garnituru

Elegancki wygląd, to bardzo ważna kwestia. Musimy jednak wiedzieć, jak zadbać chociażby o najmniejsze szczegóły związane z dodatkami i tym, aby nasza stylizacja była kompletna. dotyczy to tak samo pań, jak i panów. Garnitur, to oczywiście jeden z najbardziej klasycznych, eleganckich strojów dla mężczyzn. Sam garnitur to jednak nie wszystko.

Musimy zadbać o to, aby dobrze komponował się on z dodatkami. Jednymi z takich dodatków, są oczywiście skarpetki. Jakie skarpetki będą idealne do garnituru? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z wyborem skarpetek do garnituru, znajdziecie odpowiedzi w naszym poniższym artykule.

Klasyka zawsze w modzie

To, od czego należy zacząć, to przede wszystkim klasyczne stylizacje. Mowa oczywiście o czarnym garniturze, do którego zakładamy z reguły białą koszulę. W przypadku takiej stylizacji, należy też postawić na klasyczne rozwiązania także w kwestii dodatków. Do czarnego, eleganckiego garnituru, najlepiej będzie pasowała mucha, nie krawat. Oczywiście, krawaty są dopuszczalne, jednakże jeśli zależy nam na tym, aby nasza stylizacja była bardzo formalna i elegancka, najlepszym rozwiązaniem jest założenie muchy.

skarpetki do garnituru

Jej kolor powinien być jednorodny, jednakże jeśli chcemy zadbać o nieco bardziej oryginalny wygląd naszej stylizacji, dobrze jest wybrać muchę np. w groszki czy w inny, ciekawy i oryginalny wzór. Jeśli z kolei chodzi o skarpetki, to w przypadku takiej bardzo klasycznej stylizacji, najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na skarpetki w kolorze ciemnym. Nie będą się one wyróżniały pomiędzy spodniami a butami. Nadadzą całości stylizacji bardzo formalnego wyglądu. Musimy jednak pamiętać, że w przypadku doboru skarpetek do czarnego garnituru, powinniśmy zadbać też i o to, aby były one dość cienkie. Grube skarpetki nie będą prezentowały się dobrze.

Skarpetki do letniego garnituru

W przypadku, kiedy zastanawiamy się jakie skarpetki do garnituru letniego założyć, pierwszą i najważniejszą kwestią, o którą musimy zadbać, jest określenie koloru garnituru, który chcemy założyć. To wedle tego koloru, będziemy dobierali dodatki do naszego stroju – zawsze się tak postępuje. O ile w przypadku klasycznego, czarnego garnituru, sprawa jest dość prosta, o tyle w przypadku garnituru letniego, mamy znacznie większe pole do popisu, jeśli chodzi o wybór odpowiedniej jakości skarpetek. Pierwszą opcją jest założenie skarpetek, które będą kolorystycznie komponowały się z kolorem garnituru. Przykładowo: jeśli nasz letni garnitur jest w kolorze błękitnym, takie też skarpetki powinniśmy założyć.

Analogicznie postępujemy, kiedy garnitur jest beżowy, brązowy, czy nawet w kolorze ecru. Takie rozwiązanie stosowane jest najczęściej. Inną opcją, jeśli chodzi o dobór skarpetek do letniego garnituru, jest dopasowanie ich pod kolor obuwia. Prawdą jest, że do jasnego garnituru letniego nie założymy raczej ciemnych butów. Dlatego dobór skarpetek do jasnego garnituru, daje nam znacznie większe pole możliwości. Założenie skarpetek pod kolor letniego garnituru jest zatem znacznie prostsze. Jeśli tylko znajdziemy takie, które będą pasowały albo do obuwia albo do koloru garnituru – nie ma najmniejszego problemu z wybraniem tych, które będą dobrze pasowały.

garnitur

Reasumując, jeśli chodzi o wybór odpowiednich skarpetek do garnituru, mamy naprawdę bardzo duże pole możliwości w tym aspekcie. Wiele oczywiście zależy od tego, na jaką okazję zakładamy garnitur. Jeśli jednak zastosujemy się do powyższych wskazówek, weźmiemy pod uwagę wskazane w naszym artykule argumenty, z pewnością nie będziemy mieli większych problemów z dobraniem odpowiednich skarpetek do garnituru. Pamiętajmy, że skarpetki do garnituru nie powinny być za krótkie – kiedy usiądziemy, nogawka nie powinna odsłaniać nam nogi. Ta zasada obowiązuje przy każdym rodzaju garnituru i niezależnie od koloru skarpetek, na jaki się zdecydujemy. Wystający kawałek ciała spod nogawki, nie wygląda estetycznie i traktowany jest jako coś, co jest w bardzo złym guście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here