jakie okulary do twarzy

Okulary to przede wszystkim narzędzie przeznaczone do korygowania wad wzroku. To dzięki nim prawidłowo widzisz i możesz normalnie funkcjonować w ciągu dnia, dlatego wiele im zawdzięczasz i raczej rzadko kiedy zdejmujesz je z nosa.

Tuż po przebudzeniu od razu po nie sięgasz, zawsze trzymając je na małym stoliczku, a wieczorem zdejmujesz je dopiero przed udaniem się do łóżka, gdy wiesz, że nie będziesz już ani czytać, ani oglądać telewizji.

Okulary stały się więc nieodzowną częścią twojego wyglądu zewnętrznego i tym samym mogą go albo poprawiać, albo zniekształcać. Z tego powodu nie powinieneś decydować się na ich pierwszy lepszy model z brzegu. Nie kieruj się jego ceną. Nie patrz na to, ile przyjdzie ci zapłacić za okulary, mając na uwadze to, że kupujesz jedną taką parę na kilka lat i będziesz w niej później codziennie chodzić. Dowiedz się, jakie okulary do twarzy pasują najbardziej, by w końcu zainwestować w idealnie dopasowane oprawki, które wpłyną pozytywnie na twoją ogólną aparycję.

ładne okulary

Okulary zawsze dobieramy do kształtu twarzy. W pierwszej kolejności zajmijmy się zatem kształtem okrągłym. Charakteryzuje się on łagodnym, a wręcz płynnym zarysem, który w żadnym momencie nie tworzy nawet maleńkich kątów. Przeważnie twarz okrągła ma podobne wymiary, czyli jej długość jest podobna do wysokości. Wygląda przyjemnie i nadaje twarzy przyjaznego charakteru, ale problem z nią jest taki, że może niestety dodawać kilogramów.

Jeżeli masz twarz okrągłą, skup się na tym, by chociaż odrobinę ją wysmuklić. Przymierz modele okularów o kanciastych oprawkach w kształcie wydłużonych prostokątów lub klasycznych kwadratów. Szkła powinny być delikatnie zwężone u dołu, gdyż wtedy same zarysują kształt twarzy i sprawią, że nabierze ona nieco trójkątnego owalu. Równie dobrym wyborem dla krągłej buźki powinny być tzw. „kocie oczy”. To okulary, które przypominają dwa wydłużone trójkąty osadzone na oczach pod skosem. Nadają drapieżnego looku, a przy okazji sprawiają, że twarz wydaje się szczuplejsza.

Twarzy okrągłej nie należy jednak mylić z owalną. Tej z kolei bliżej bowiem do kształtu perfekcyjnego jajeczka, ponieważ ma ona wręcz idealne proporcje – jest znacznie dłuższa niż szeroka. Jakie okulary do twarzy owalnej będą pasować najbardziej? Skoro ten typ buzi jest już perfekcyjny sam w sobie, tak naprawdę nie trzeba go już w żaden sposób modyfikować czy przeobrażać. Wystarczy go tylko podkreślić. Zaakcentować ten idealny owal bądź trochę bardziej zaszaleć i zdecydować się na jedne z tych zwariowanych oprawek, które zawsze zaskakują i są momentalnie dostrzegane przez innych.

Pobaw się nieco swoim wyglądem. Nie zawsze musisz wyglądać perfekcyjnie, klasycznie i zarazem zwyczajnie. Jeżeli na co dzień nosisz się „normalnie” i raczej nie pozwalasz sobie na przesadne kombinacje z ubiorem bądź dodatkami, przynajmniej w przypadku doboru okularów wykaż się odwagą i zakup taki model, jakiego nikt się po tobie nie spodziewał. Zaskoczysz tym sposobie wszystkich znajomych i całą rodzinę!

jakie okulary

Wracamy jednak do różnych technik korygowania kształtu twarzy z pomocą okularów korekcyjnych, gdyż przechodzimy do buzi trójkątnej, która nierzadko wygląda zbyt ostro i poważnie. Należy ją złagodzić. Trzeba upłynnić jej ostre rysy i czymś je zrównoważyć, aby cała twarz nabrała spokojniejszego wyglądu i zaczęła wyglądać na bardziej przyjazną. Skoro więc do okrągłej twarzy dobieraliśmy oprawki prostokątne i kwadratowe, ta trójkątna najlepiej zaprezentuje się w modelach obłych. Oprawki powinny być w nich po prostu okrągłe.

Nie mogą zawierać żadnych mocnych kantów i ostrych brzegów, gdyż w takim wydaniu wyłącznie podkreślą te cechy twarzy, które chcesz teraz zamaskować. Skup się na swoich mankamentach. Nawet jeśli na co dzień nie zwracasz na nie uwagi, teraz jest idealny moment na to, by jakoś je ukryć. Dobrze dopasowane do kształtu twarzy okulary korekcyjne potrafią zdziałać naprawdę wiele i sam możesz się o tym szybko przekonać. Przymierz różne modele i sprawdzaj, jak w nich wyglądasz. Koniec końców na pewno uda ci się natrafić na coś idealnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here