Jak wybrać męską koszulę

Potrzebujesz koszuli, ale nie masz zbyt dużo doświadczenia w kupowaniu eleganckich ubrań? Wbrew pozorom ze znalezieniem idealnego modelu może poradzić sobie nawet mężczyzna będący na bakier ze światem mody. Wystarczy poznać kilka sekretów dotyczących doboru męskiej odzieży, żeby zawsze wyglądać niczym angielski gentleman. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas zakupu koszuli.

Dopasuj koszulę do okazji

Pierwszym krokiem podczas wizyty w sklepie z elegancką odzieżą męską jest zawężenie poszukiwań do modeli pasujących do konkretnej okazji. O ile w przypadku spaceru, zakupów czy też spotkania ze znajomymi można pozwolić sobie na koszule sztruksowe, o tyle taki materiał niekoniecznie sprawdzi się podczas np. wesela. W przypadku sklepów online często można znaleźć w filtrach opcję wybrania konkretnej okazji bądź stylu. Z kolei w sklepach stacjonarnych również można przeważnie spotkać się z działami wyznaczonymi np. według stopnia formalności koszuli.

Znajdź swoją kolorystykę

Po wyszukaniu koszul pasujących do konkretnej okazji można zastanowić się nad kolorem. Warto mieć świadomość, w jakich odcieniach wygląda się korzystnie, a jakich lepiej unikać. Niektórzy panowie wiedzą to z doświadczenia, inni mogą skorzystać ze wskazówek dotyczących ich typu urody. Przykładowo przy ciemnej karnacji można śmiało sięgnąć po właściwie dowolny kolor. Z kolei do jaśniejszej skóry najlepiej pasują dość stonowane odcienie. W przypadku skłonności do zaczerwienień lepiej unikać czerwonych i różowych koszul, które mogłyby podkreślić rumieńce.

Zwróć uwagę na fason

Kolejnym etapem podczas wyboru koszuli powinno być znalezienie fasonu, w którym mężczyzna będzie prezentował się najkorzystniej. W tym przypadku pod uwagę należy wziąć typ sylwetki. Panowie z brzuszkiem i masywniejszym ciałem powinni sięgać raczej po klasykę, czyli krój regularny. W sklepie online Fajne Koszule takie modele można szybko wyszukać dzięki filtrom. Fason slim fit może z kolei podkreślić wysportowaną, atletyczną sylwetkę. W przypadku brzuszka lepiej zrezygnować ponadto z wkładania koszuli w spodnie, co mogłyby podkreślić nadprogramowe kilogramy.

Dobierz prawidłowo rozmiar

Gdy styl, kolor i krój zostaną już wybrane, można w końcu przejść do kwestii rozmiaru koszuli. W sklepie stacjonarnym o pomoc można poprosić obsługę, która pomoże znaleźć odpowiedni model i dokona niezbędnych pomiarów. Z kolei w przypadku sklepu online warto przed zakupami zmierzyć m.in. długość szyi i obwód klatki piersiowej, a następnie porównać wyniki z rozmiarówką podaną w opisie produktu.

Postaw na wysoką jakość

Podczas zakupów warto zwrócić uwagę również na jakość koszuli. Najlepiej zdecydować się na naturalne tkaniny, które pozwolą skórze oddychać, zapobiegając w ten sposób poceniu. Szczególną popularnością cieszą się modele z przyjemnej w dotyku bawełny. Dość często można spotkać się z domieszką z poliestru, który zwiększa trwałość koszuli i zmniejsza problem gniecenia się materiału. Taki dodatek nie powinien jednak przekraczać 20%, ponieważ sztuczny materiał nie jest przewiewny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here