jaki kolor do szarego

Szarość – niby kolor bardzo uniwersalny, a jednak na swój sposób trudny i wymagający. Wbrew pozorom nie pasuje do wszystkiego.

Jeżeli więc do tej pory zestawiałaś szare ubrania z dodatkami we wszystkich możliwych kolorach, popełniałaś spory błąd, przez który twoje stylizacje na pewno nie były spójne. Szarość kojarzy się ze spokojem i neutralnością, dlatego też tworzy piękne gładkie tło dla mocnych dodatków i odzieży w kontrastowych kolorach. Jeżeli jednak wciąż nie wiesz, jaki kolor do szarego pasuje najlepiej, zaraz rozwiejesz swoje wątpliwości.

Szarość szarości nierówna. Tak jak sama na pewno jesteś w stanie wymienić przynajmniej kilka odmian różu, tak samo możesz wyróżnić przynajmniej kilka odcieni szarości. A nawet i więcej! Jeżeli totalnie w to nie wierzysz, poszukaj palety szarych barw w Internecie i zobacz, jak bardzo są one zróżnicowane – różnią się nie tylko pod względem ciemności i jasności, ale też pod względem swojego tonu. Szarym jest platyna, ale też srebro oraz grafit. Najciemniejszy jego odcień, czyli antracytowy, przypomina wręcz samą czerń, bo jest równie intensywny. Zakochaj się w szarości i jej zróżnicowaniu. To kolor, który naprawdę potrafi zachwycać.

przy namiocie

Czas na krótką lekcję łączenia barw. A będzie ona dość przyjemna, bo i szarość jest na tyle wdzięcznym kolorem, że łatwo można się nauczyć, jak się z nią prawidłowo obchodzić. To barwa uniwersalna. W modzie uchodząca za tę neutralną. Stworzenie spójnej stylizacji z wykorzystaniem szarego dodatku nie jest zatem trudne, gdyż do tej spokojnej barwy rzeczywiście pasuje niemalże każdy kolor. Może nie wszystkie kolory, ale wiele z nich, co zmniejsza ryzyko wpadki. A szarość naprawdę warto na sobie nosić. To kolor uniwersalny pod każdymi względami, bo nie chodzi już tylko o to, że świetnie odnajduje się w różnych stylizacjach, ale też o to, że praktycznie z niczym się nie kojarzy, dzięki czemu nie ma ani pozytywnego, ani negatywnego wydźwięku i nadaje się zarówno na randkę, jak i oficjalne spotkanie w pracy.

Jaki kolor do szarego będzie pasować?

Jeżeli ktoś z zaskoczenia zadałby ci takie pytanie, od razu rzuciłabyś odpowiedzą, że no przecież czerń! I byłaby to dobra odpowiedź. Czerń i szarość to taki duet idealny. Zawsze na miejscu i zawsze na czasie – po prostu nie da się go zepsuć. Oczywiście stylizacje tworzone z połączeń ubrań czarnych i szarych są takim bezpiecznym wyborem, na który często decydują się kobiety nieznające się na modzie, ale przecież nie zawsze musisz czy chcesz wyglądać zjawiskowo bądź oryginalnie. W pewnych sytuacjach taki stonowany umiar jest bardzo wskazany. A jeśli chcesz, by ta szaro-czarna stylizacja nie prezentowała się aż tak zwyczajnie, wzbogać ją dużą i wyrazistą biżuterią. Potężny srebrny naszyjnik potrafi odwalić w takim stroju całą robotę.

ubrana kobieta

A skoro czerń, to także i biel. Ona równie świetnie wygląda w połączeniu z szarymi ubraniami, butami oraz dodatkami. Te dwa kolory znajdują się na tym samym poziomie. Są równie spokojne, stonowane i eleganckie, ale też oba potrafią zmienić się nie do poznania, gdy zostają zestawione z bardzo nowoczesnymi akcesoriami. Biel i szarość nie muszą być nudne! Jeżeli chcesz ciekawie nimi zagrać, zdecyduj się na założenie potarganych dżinsów o kroju mom jeans, lekko podwiń ich nogawki, a na górę zarzuć zwykłą białą koszulę. Teraz czas na dodatki. Ramiona okryj wielkim szarym szalem, który możesz niedbale przewiązać na wysokości piersi, a na stopy załóż wysokie szpilki w identycznym szarym odcieniu. Zamaskuj oczy pod ciemnymi, dużymi okularami przeciwsłonecznymi, a na ręce zarzuć kilka większych bransolet. W takiej stylizacji będziesz wyglądać jak prawdziwa gwiazda!

Stylizacje z wykorzystaniem konkretnych kolorów najprościej tworzy się jednak wtedy, gdy ma się pod ręką jakieś dobre źródło inspiracji. Nie musisz od razu kopiować czyjegoś stylu, ale możesz się nim wspomóc, by w taki sposób spróbować czegoś nowego. Obserwuj więc różne gwiazdy na portalach społecznościowych i patrz, co one noszą. W końcu za ich wygląd odpowiada cały sztab stylistów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here