fotowoltaika

Wybór ogniw fotowoltaicznych stanowi ekonomiczne rozwiązanie, na które decyduje się wielu przedsiębiorców. Podpowiadamy, czym charakteryzuje się instalacja i jak wybrać najlepszy wariant dla firmy. W tym poradniku znajdziesz najważniejsze informacje.

Fotowoltaika na firmę – dlaczego warto?

System paneli fotowoltaicznych pozwoli Ci przetworzyć energię słoneczną na energię elektryczną. Na instalację składają się specjalne moduły, które odpowiadają za proces przekształcania promieniowania słonecznego na prąd stały. Ważnym elementem jest także inwerter (falownik), który umożliwia konwersję na prąd przemienny. Dzięki temu możesz zasilić urządzenia zarówno w niewielkim biurze, jak i w zakładzie produkcyjnym. To rozwiązanie zapewnia nawet 90% oszczędności w ciągu roku, o czym przekonało się już wielu przedsiębiorców.

Bardzo ważnym atutem jest niezależność od dostawcy prądu. Fotowoltaika na firmę https://maat4.pl/fotowoltaika/ będzie idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy chcą zapewnić ciągłość pracy nawet podczas przerw w dostawie. W ten sposób ochronisz biuro czy zakład przed stratami przy awarii sieci lub podczas prac modernizacyjnych. Wszystko to sprawia, że panele cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

Fotowoltaika na firmę – oszczędności w zasięgu ręki

Instalacja fotowoltaiczna pozwoli firmie wygenerować spore oszczędności. Natomiast efekty zależne są od warunków atmosferycznych. Najwięcej energii uzyskać można latem. Z kolei zimą czy jesienią można pozyskać prąd z magazynu energii lub nabyć go od dostawcy w tradycyjnej formie.

Fotowoltaika na firmę będzie doskonałym sposobem na zyski. Prawidłowo zainstalowany system pozwoli uzyskać zwrot z inwestycji w ciągu 7-10 lat. To doskonała wiadomość dla wszystkich odpowiedzialnych przedsiębiorców, którzy szukają ekonomicznych rozwiązań.

Warto dodać, że dzisiejsze panele wyróżniają się bardzo wysoką jakością i świetnie spełniają swoje funkcje. W dodatku odporne są na uszkodzenia, a jednocześnie zapewniają wieloletnią trwałość. To sprawia, że cieszą się niesłabnącą popularnością wśród właścicieli firm. Obok tej propozycji nie sposób przejść obojętnie.

Budowa instalacji fotowoltaicznej

Najważniejszymi elementami instalacji fotowoltaicznej są panele, które odpowiadają za przekształcanie energii słonecznej w prąd elektryczny. Możesz zainstalować je zarówno na dachu, jak i na gruncie, lecz każde z tych rozwiązań wymaga innej formy montażu. Na rynku znajdziesz dziś bardzo wiele modeli. Jeszcze jakiś czas temu królowały moduły polikrystaliczne, lecz dziś przedsiębiorcy chętnie stawiają na monokrystaliczne. Te występują w wariantach – szkło-folia lub szkło-szkło.

Ważnym elementem systemu jest również inwerter bądź mikroinwertery. Instalacja obejmuje także konstrukcje montażowe oraz okablowanie. Ponadto inwestorzy często decydują się na magazyn energii. Warto zaznaczyć, że sposób montażu ma bardzo duże znaczenie dla wydajności paneli. Dlatego należy postawić na wsparcie profesjonalnego zespołu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here