Czym zmyć hybrydę

Manicure hybrydowy to niezwykle popularna forma stylizacji. Wybierana jest przez kobiety, które nie chcą co kilka dni malować paznokci, a jednocześnie chcą się cieszyć pięknym i estetycznym manicure. Hybrydy na paznokciach utrzymują się bowiem przez 2-3 tygodni. Z czasem jednak jak każdy lakier również ten hybrydowy zaczyna odpryskiwać czy kruszyć się. W takiej sytuacji warto go usunąć i zastąpić tą nową. Lakieru hybrydowego nie da się jednak tak łatwo zmyć zwykłym zmywaczem do paznokci. Jak więc to zrobić domowym sposobem?

Jak ściągnąć hybrydę?

Nieestetyczny odrost czy odprysk lakieru powinien nas zachęcić do zdjęcia hybryd. Nie jest to jednak takie łatwe, ponieważ zwykły zmywacz do paznokci, który dostaniesz na tagomago.pl/collections/makijaz-paznokcie-zmywacze się nie sprawdzi.  Jak więc ściągnąć hybrydę? Najprościej udać się do kosmetyczki, która ściągnie je frezarką. Jest to bezpieczna i szybka metoda, która na pewno nie zaszkodzi twoim paznokciom. Lakier hybrydowy można też usunąć domowym sposobem. Trzeba jednak uważać, aby w trakcie całego zabiegu nie uszkodzić paznokci. Chcąc samodzielnie usunąć hybrydę, musisz pamiętać, aby nigdy:

  • nie zdrapywać i nie odrywać hybryd, ponieważ z niszczy to płytkę paznokci;
  • nie ściągać lakieru metalowym dłutkiem, bo spowoduje to mikrouszkodzenia płytki;
  • nie moczyć
  • paznokci w zmywaczu, ponieważ może to uszkodzić skórki.

hybryda

Jakim zmywaczem zmyć lakier hybrydowy?

Do zmywania lakieru hybrydowego przeznaczony jest specjalny zmywacz do paznokci, czyli aceton. Pozwoli on na usunięcie hybryd w bezpieczny, nieuszkadzający paznokci sposób. Musisz jednak pamiętać, że oprócz acetonu kosmetycznego do zabiegu potrzebujesz pilnika o gradacji 100-180, wacików na folii aluminiowej (klipsów do zdejmowania hybryd), patyczków do ściągania resztek lakieru i polerki.

paznokcie

Jak zmyć hybrydy w domu?

Pierwszym krokiem do samodzielnego ściągnięcia hybryd jest spiłowanie paznokci pilnikiem. Ten etap ma pomóc w ściągnięciu warstwy topu. Następnie musisz nasączyć waciki zmywaczem do paznokci z acetonem i po kolei owijać folią każdy palec. Jeśli zależy ci na wygodzie, zamiast tradycyjnej folii wybierz wielorazowe klipsy. Są one bardziej komfortowe i łatwiejsze w użytku. Pamiętaj, aby folię/klipsy trzymać na paznokciach 10 minut. Po tym czasie ściągnij folię z palców i drewnianym patyczkiem pozbądź się lakieru. Pamiętaj, aby robić to delikatnie, lakier powinien odchodzić sam kawałek po kawałeczku. Na koniec zmyj resztki cleanerem i zmatów płytkę blokiem polerskim, a także nadaj paznokciom pożądany kształt. W przypadku, gdy płytka będzie bardzo zniszczona i osłabiona, pomaluj ją odżywką regenerującą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here