Czy hybryda niszczy paznokcie

Lakiery hybrydowe cieszą się ogromną popularnością wśród kobiet pragnących zadbać o wygląd swoich paznokci. Są trwałe, szybko wysychają, utrwalane specjalną lampą UV i oferują pełną gamę kolorów, o jakich tylko można zamarzyć. Częstą obawą wśród kobiet są jednak uszkodzenia płytki paznokcia, które może powodować hybryda. Czy rzeczywiście lakiery hybrydowe mogą zniszczyć paznokcie?

Jak dbać o paznokcie malowane hybrydą?

Uszkodzenia płytki paznokcia mogą zdarzyć się przede wszystkim po nieumiejętnym zdjęciu lakieru hybrydowego oraz zbyt intensywnym matowieniu płytki. Zbyt mocne użycie pilnika lub bloczka polerskiego może osłabić płytkę paznokcia. Warto więc początkowo używać tych narzędzi delikatnie, aby nie spowodować uszkodzenia płytki jeszcze przed nałożeniem lakieru.

Kolejną kwestią jest zbyt krótkie lub za długie naświetlanie paznokci lampą UV. Zwłaszcza w przypadku słabych płytek paznokcia może spowodować to znaczne zniszczenie.

Zdejmowanie hybrydy

Istotną kwestią jest przede wszystkim zdejmowanie hybrydy. Nie wolno zdrapywać lakieru hybrydowego z paznokcia, bo jednocześnie niszczy to nawet najgłębsze warstwy paznokcia, które dopiero po odrośnięciu wrócą do normalnego stanu.

Jeżeli zaczynamy dopiero swoją przygodę z lakierami hybrydowymi, nie używajmy do ich zdjęcia specjalistycznych frezarek. Łatwo można zbyt mocno je docisnąć i nie tylko uszkodzić paznokcie, ale również odczuwać dotkliwy ból. Dużo lepszym narzędziem będzie pilnik o odpowiedniej gradacji, np. 100-180, którym delikatnie należy spiłować wierzchnią warstwę topu. Następnie, aby usunąć lakier hybrydowy, aplikujemy aceton lub remover i owijamy paznokcie płatkami folii aluminiowej, na czas zalecany przez producenta lakierów. Maksymalny czas rozpuszczania hybrydy to ok. 6-10 minut. Zbyt długie stosowanie środków typu aceton ma negatywny wpływ na skórki otaczające paznokieć i może nadmiernie przesuszyć jego płytkę. Dla osób o wyjątkowo wrażliwych paznokciach dużo lepsze będą specjalne preparaty usuwające hybrydę, zawierające najczęściej olej rycynowy, który przeciwdziała przesuszaniu płytki. Po zdjęciu folii aluminiowej, resztki lakieru usuwa się delikatnie patyczkiem. Jest to dość proste, bo hybryda mięknie pod wpływem acetonu i łatwo schodzi z płytki.

Pamiętajmy także, że istotne jest zrobienie sobie od czasu do czasu przerwy w stosowaniu hybrydy. W tym czasie stosujmy na paznokcie odżywkę lub serum z lanoliną albo kreatyną w składzie, które skutecznie wzmocnią i zregenerują płytkę.

Lakiery do paznokci znajdziesz w sklepie Cuccio – https://cuccio.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here