Gdzie są tanie domeny

W dzisiejszych czasach posiadanie własnej strony internetowej często jest niezbędne. Strony WWW służą jako portfolio danej marki, dzięki niej małe firmy mogą zaistnieć w sieci, w niektórych zawodach storna internetowa jest nawet swego rodzaju CV. Gdzie zatem kupić domenę, by nie wyszło to zbyt drogo?

Gdzie szukać domen?

Sposobów na zakupienie domeny jest kilka, można zakupić domenę przez rejestratora domen, jest to najłatwiejszy sposób, ale nie jedyny. Domenę można zakupić także przez kontakt z właścicielem (jego dane można znaleźć w bazie WHOIS) lub serwis aukcyjny, który zajmuje się sprzedażą domen.

Lista miejsc, gdzie można kupić domenę

Warto wspomnieć o tym, że kupowanie domeny może być tanie (często jest to koszt mniej niż dwudziestu złotych), ale odnowienie jej może być już droższe. Warto brać zatem oba czynniki pod uwagę. Poniżej prezentujemy listę miejsc, w których można zakupić domeny.

1. SeoHost.pl

www.seohost.pl to rejestrator domen, który istnieje na rynku od 10 lat, ceny domen, jak i koszt ich odnowienia są bardzo atrakcyjne. Strona oferuje nie tylko domeny, ale także szybkie hostingi SSD NVMe. Firmie zależy na tym, by ich serwery były dobrze zoptymalizowane i wydajne, co może być kluczowe dla wielu klientów. Oferują także wsparcie, mogą zaopiekować się całą stroną za ciebie: zapewniają wsparcie administracyjne serwisu czy tworzenie kopii zapasowej serwera.

2. AttHost

To strona, która oferuje sprzedaż domen, hostingów i certyfikatów SSL. Na stronie można zakupić usługi hostingowe, certyfikaty o różnym stopniu zabezpieczenia, jak i domeny. Ceny za nie mogą być różne w zależności od rozszerzenia. Z reguły rejestracja jest tańsza niż jej ponowne odnowienie. Ceny za przedłużenie nie należą jednak do najtańszych, z pewnością można znaleźć w internecie tańsze oferty.

3. Smarthost

Smarthost to firma, która świadczy usługi hostingowe, posiadają własną serwerownię. Ciekawe jest to, że Smarthost oferuje coś takiego jak registry lock dla domen z polskim rozszerzeniem. To dodatkowe zabezpieczenie, które chroni domenę przed nieautoryzowanymi zmianami na stronie. Będzie to przydatna opcja dla osób, którym zależy na bezpieczeństwie.

4. Hostinguj.pl

To firma, która istnieje na rynku od 2018 roku, poza sprzedażą domen i hostingów dla stron internetowych, oferują także serwery głosowe. Firma często wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientom i organizuje czasowe promocje, w których można wykupić taniej domenę wraz z hostingiem.

5. Domena.pl

To firma, która zaczynała swoją działalność w garażu! Obecnie jedna z popularniejszych stron oferujących hosting i sprzedaż domen. Na stronie możemy znaleźć informacje, że w razie większego zamówienie istnieje możliwość zniżki! Możliwe, że okażą się one korzystne, jeśli ktoś planował zakupić większą ilość domen na raz.

Co wpływa na cenę domeny?

Na cenę domeny ma wpływ wiele czynników, przede wszystkim ważne jest to, jakiego rodzaju jest to domena. Najdroższe będą domeny najwyższego poziomu:

  • krajowe (.pl, .de, .it)
  • uniwersalne (.com, .net, .org)
  • sponsorowane (związane typowo z działalnością np. .tel)
  • rządowe (.gov)

Trochę tańsze są domeny regionalne jak waw.pl bądź funkcjonalne jak .com.pl czy .sklep.pl.

Ponadto na cenę może wpływać też to, czy domenę wykupuje się z hostingiem, czy bez.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here