Jak podniecić mężczyznę

Media i cały otaczający nas świat zalewa nas informacjami na temat seksualności, brak jednak konkretnych informacji. Każdy wie, czym w teorii jest podniecenie, jednak jak wywołać je skutecznie u mężczyzny? Taki poradnik przyda się każdej kobiecie!

Czym jest podniecenie?

Zgodnie z podejściem medycznym, podniecenie jest pewnego rodzaju wyjątkowym stanem emocjonalnym i fizjologicznym, który występuje wskutek zewnętrznego bodźca. Bodźcem tym może być zarówno widok, jak i dotyk, zapach czy powstająca w wyobraźni fantazja. Podniecenie obserwuje się także w wyniku wspomnienia o charakterze erotycznym czy w wyniku snu. Warto podkreślić, że podniecenie może wystąpić również wskutek zmian hormonalnych czy wewnętrznych napięć, a jego wystąpienie ma związek ze zdolnością organizmu do pobudzenia, czyli do tzw. reakcji seksualnej. Pobudzenie u kobiety i mężczyzny jest właściwie tym samym stanem emocjonalnym, choć wywołuje nieco inne następstwa. W przypadku męskiego podniecenia wywołuje wzwód członka, w przypadku podniecenia kobiecego – nawilżenie pochwy. Samo podniecenie umożliwia komfortowe odbycie stosunku płciowego i osiągnięcie satysfakcji seksualnej.

Jak kobieta może podniecić mężczyznę?

Większość mężczyzn to wzrokowcy, najsilniej i najskuteczniej więc działają na nich bodźce wizualne. Na mężczyznę podniecająco zadziała widok nagiego ciała kobiety, bielizny bądź konkretnego ubrania. Warto podkreślić znaczenie bodźców dotykowych np. poprzez pieszczoty erogenne. Co ciekawe, strefy erogenne u mężczyzn znajdują się w sporym oddaleniu od genitaliów, a należy do nich np. rejon szyi.

Dzięki podnieceniu mężczyzny, następuje erekcja, które w następstwie pozwala na stosunek seksualny. Jeżeli z jakichś powodów następuje pobudzenie, ale nie następuje wzwód, może to świadczyć o przejściowych bądź trwałych problemach z erekcją. Istnieją pewne suplementy, jak np. Maxon Forte (https://maxonforte.pl/), które stymulują wzwód utrzymując się przez dłuższy czas i umożliwiając odbycie stosunku płciowego. Jeżeli problem narasta, warto skontaktować się z lekarzem specjalistą, który zaleci dalsze postępowanie.

Uniwersalne sposoby na wzbudzenie podniecenia

Uniwersalnym sposobem na podniecenie zarówno kobiety, jak i mężczyzny jest stworzenie atmosfery sprzyjającej uniesieniu. Tak naprawdę sposobów podniecenia jest całe mnóstwo, a wiele zależy od samych osób, ich temperamentów i doświadczeń. Warto więc eksperymentować i szukać własnych sposobów na to, jak podniecić drugą osobę. Podniecenie jest nieodłącznym elementem udanego stosunku płciowego, który prowadzić będzie do spełnienia i satysfakcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here