Jak praktycznie urządzić ogród zimowy

Dobrze zaaranżowana oranżeria może pełnić wiele funkcji. W tym miejscu można urządzić sobie pokój relaksu, spożywać posiłki w rodzinnym gronie lub gościć znajomych. Możliwości jest wiele, a poniżej znajdziesz kilka porad, które pomogą urządzić funkcjonalny ogród zimowy.

Rośliny w ciepłej oranżerii

W ciepłej oranżerii warto postawić na rośliny tropikalne. Dzięki nim można stworzyć prawdziwie urlopowy klimat, a wiele gatunków nie wymaga dużej ilości energii jeśli chodzi o pielęgnację. Syngonium, guzmania, skrzydłokwiat i anturium to rośliny tropikalne, które warto mieć w swoim zimowym ogrodzie. Rośliny te świetnie czują się w oranżeriach ocieplanych i tworzą przyjemny klimat.

Planując rozmieszczenie roślin pamiętaj, aby wziąć pod uwagę tempo wzrostu. Rośliny, które osiągają duże rozmiary należy umieścić blisko ścian. Jeśli wśród roślin znajdują się gatunki ciepłolubne, nie umieszczaj ich w miejscu, gdzie wyższe rośliny będą odbierały im dostęp do promieni słonecznych.

Relaks w zimowym ogrodzie

Ciepły ogród zimowy to doskonałe miejsce do relaksu i odpoczynku po ciężkim dniu. Aby zadbać o komfort, należy uwzględnić wygodne meble w aranżacji. Jeśli oranżeria jest nasłoneczniona, dobrym rozwiązaniem okaże się zestaw mebli ogrodowych. Takie meble są odporne na działanie promieni słonecznych, a dzięki różnorodnej ofercie na pewno znajdziesz zestaw idealny. Jeśli oranżeria jest w miejscu, gdzie dociera mało promieni słonecznych, możesz postawić na meble typowo salonowe.

Przed urządzaniem zimowego ogrodu zastanów się, jaki efekt pragniesz uzyskać. Jedynie spójna aranżacja jest przyjemna dla oka i wpływa korzystnie na samopoczucie osób przebywających w oranżerii. Spójność stylu jest bardzo ważna, pamiętaj więc o tej kwestii urządzając zimowy ogród.

Jeśli Twoja oranżeria jest nasłoneczniona, zainwestuj w dobrej jakości rolety wewnętrzne. Dzięki nim możesz decydować o tym, ile światła ma wpadać do pomieszczenia. Świetnie sprawdzają się żaluzje drewniane, które dodają uroku pomieszczeniu. Warto również rozważyć zasłony panelowe, są funkcjonalne a dodatkowo montaż oraz demontaż nie jest skomplikowany.

Moc dodatków

Ozdoby i różnego rodzaju dodatki sprawiają, że pomieszczenie jest przyjemne dla oka i można czuć się w nim komfortowo. Także w oranżerii warto postawić na estetyczne ozdoby. Stylowe lampy podłogowe, lampiony, duże poduchy i przytulne koce to dodatki, które wpłyną korzystnie na aranżację oranżerii. W takich warunkach każde spotkanie z bliskimi czy relaks po ciężkim dniu będą przyjemnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here