Jak działa narkotest

Alkomaty to urządzenia stosowane od dawna. Pozwalają one na błyskawiczne określenie ilości alkoholu w wydychanym powietrzu. Istnieje także możliwość szybkiego wykrycia obecności narkotyków w organizmie. Narkotesty są powszechnie stosowane przez policję. Jaki jest mechanizm ich działania?

Narkotesty. Co warto o nich wiedzieć?

Narkotesty na ogół wykorzystują do analizy ślinę lub mocz osoby podejrzanej o zażycie narkotyków. Próbkę stanowić może także krew. Jest to jednak metoda wymagająca czasu, ponieważ badanie prowadzone jest przez laboratorium. Istnieje opcja, aby próbkę stanowiły włosy. Przechowują one przez długi czas ślad zażytej substancji. Niestety, ich analiza jest kosztowna. Z tego powodu najczęściej pobiera się właśnie ślinę lub mocz. Ten pierwszy sposób uchodzi za bardziej dokładny, dlatego też jest zalecany przez specjalistów.

Czy narkotesty są w stanie wykryć wszystkie substancje psychoaktywne? Niestety, nie zawsze, ponieważ ich ilość cały czas wzrasta. Urządzenie pozwala jednak znaleźć ślady najbardziej rozpowszechnionych narkotyków jak kokaina, amfetamina, heroina, morfina, marihuana, haszysz i nie tylko.

Jak działają narkotesty?

Narkotesty wykorzystują najczęściej przeciwciała monoklonalne oraz kompleks złota koloidalnego. Umieszczone są one w plastikowej płytce testowej na błonie nitrocelulozowej. Jeśli pobrana próbka pochodzi od osoby, która zażywała narkotyki to przeciwciała i złoto koloidalne złączą się z antygenami obecnymi w próbce w specyficzny kompleks. W efekcie urządzenie wskaże wynik pozytywny. Na ogół narkotest pokazuje wówczas tylko jeden prążek kontrolny. Jeśli jednak jest ich więcej, wówczas należy wynik uznać za negatywny.

Kto korzysta z narkotestów?

Z profesjonalnych narkotestów najczęściej korzystają służy mundurowe, a także pracodawcy, często w sektorze transportu, którzy sprawdzają gotowość kierowców do prowadzenia pojazdów. Kompaktowe i proste w obsłudze, a zarazem rzetelne narkotesty oferuje sklep internetowy bean.pl. W przypadku jednorazowej potrzeby skorzystania z narkotestu, można zakupić go w aptece. Można go wówczas użyć tylko raz. To świetne rozwiązanie np. w przypadku rodziców, którzy podejrzewają, że ich dziecko zażywa substancje psychoaktywne.

Narkotesty to urządzenia, które w szybki i prosty sposób pozwalają sprawdzić, czy dana osoba zażywała narkotyki. Trzeba pamiętać, że możliwość wykrycia substancji psychoaktywnych w organizmie często ogranicza się do kilkudziesięciu godzin. Nie należy więc zwlekać z wykonaniem testu, jeśli tylko pojawia się podejrzenie, że osoba sięgnęła po narkotyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here