Podstawowa karma dla twojego psa

Wybór karmy dla psa to jedno z najważniejszych wyzwań, jakie stoi przed każdym właścicielem. Pożywienie w bardzo istotny sposób wpływa na każdą żywą istotę, dlatego właściwe jedzenie dla czworonoga może sprawić, że kompleksowo poprawi się jego kondycja. Jaką karmę bytową należy zatem wybrać?

Karma bytowa a stan psa

Jeśli zastanawiasz się, czy rzeczywiście karma bytowa jest tak istotna dla zdrowia twojego pupila, możemy bez wahania powiedzieć, że tak. Jest to jedzenie, które twój pies będzie dostawał codziennie, a zatem podstawowe źródło składników odżywczych, które powinien przyswoić. Odpowiedni dobór karmy zagwarantuje mu więc dostęp do wszystkich mikro- i makroelementów, które są mu niezbędne.

Dzięki odpowiednim składnikom w karmie dla psów zaobserwujesz, że twój pupil rzadziej choruje na różnego rodzaju infekcje. Niezależnie od pogody będzie bardziej odporny i aktywny, co z pewnością przyczyni się do poprawy jego kondycji i zdrowia psychicznego. Dzięki większym chęciom do zabawy unikniesz nadwagi u swojego pupila, a także wzmocnisz jego serce, układ oddechowy czy mięśniowy. Niemniej istotny jest także wpływ pożywienia na jego wygląd. Dobre karmy gwarantują, że będzie miał piękną, lśniącą sierść, mocne zęby i pazury.

Gotowa czy domowa?

Karma bytowa dla psa musi być dobrze dopasowana do jego potrzeb. Najlepiej, jeśli jest przygotowana przez profesjonalnego, psiego dietetyka. Dlatego też lepszym pomysłem jest wybór karmy gotowej, która została opracowana na podstawie naukowych dowodów, niż gotowanie dla niego domowych dań. W żywieniu psa domowymi posiłkami można bardzo łatwo popełnić błąd, dlatego lepiej zdać się na specjalistów.

Karma dopasowana do potrzeb psa

Karmy dla psa mogą być bardzo różne. Możemy w pierwszej kolejności podzielić je na suche i mokre. Pierwsze z nich przez wielu właścicieli uważane są za wygodniejsze, jednak znacznie zdrowszym wyborem będą karmy mokre. Dostarczają one zwierzętom wszystkiego, co potrzebne, w formie najbardziej zbliżonej do ich naturalnego pożywienia.

Karmy bytowe dla psów powinny przede wszystkim zawierać możliwie jak największą ilość mięsa wysokiej jakości, które dostarcza niezbędnego białka. Dodatkowo muszą się w nim znaleźć zbilansowane ilości takich składników jak tłuszcze oraz węglowodany. Dobra karma bytowa musi również być bogata w niezbędne witaminy i minerały. Powinny znaleźć się w niej włóknina i popiół.

Wybierając karmę bytową, warto zwrócić uwagę także na to, aby była dostosowana do konkretnych, indywidualnych potrzeb zwierzęcia. Powinna uwzględniać jego rasę, wielkość, wiek, aktualny stan zdrowia, a nawet aktywność. Dzięki temu będzie mogła posłużyć mu w maksymalnym stopniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here