sprzątanie mieszkań

Mnóstwo osób, w wirze obowiązków, które nigdy się nie kończą, mają chęć zatrudnienia pomocy do sprzątania domu lub mieszkania. Profesjonalna osoba w szybkim tempie poradzi sobie z czynnościami, które nam zajmą cały dzień, a ponadto pozbawią nas czasu na dodatkową pracę, hobby czy odpoczynek. Sprawdź, czego można spodziewać się po profesjonalnych firmach sprzątających!

Jaki zakres prac oferują firmy sprzątające?

Firmy sprzątające, w zależności od tego, jakiej są wielkości, jakim sprzętem dysponują, jaką liczbę pracowników posiadają i gdzie sprzątają, mogą mieć zróżnicowane oferty. Niektóre z nich oferują wyłącznie gruntowne sprzątanie mieszkań https://magicclean.pl/sprzatanie-mieszkan-warszawa/, inne zaś dodatkowo oferują układanie różnych przedmiotów, a jeszcze inne – wyłącznie cotygodniowe sprzątanie, bez mycia okien czy prania dywanów.

Jak wygląda jednak podstawowa wersja? Co wybierasz, decydując się na sprzątanie mieszkań od standardowej firmy? Oczywiście, nikogo nie zdziwi, że w standardzie jest odkurzanie powierzchni i mycie podłóg. Ponadto, firmy oferują zwykle ścieranie kurzy z blatów, z mebli, przecieranie frontów kuchennych, luster, a ponadto dokładne sprzątanie łazienki, wraz z myciem wszystkich sanitariatów. Jest to sporo pracy, która wchodzi w skład standardowej opcji sprzątania praktycznie każdej firmy.

Dodatkowe usługi – na co możesz liczyć?

Mnóstwo osób, kiedy zbliżają się święta, liczą na dodatkowe opcje. Wiadomym jest, że będą one płatne ekstra. Co w takim razie oferują firmy sprzątające?

Dodatkowe usługi to zwykle:

 • mycie piekarnika,
 • mycie i odkażanie lodówki,
 • mycie zmywarki,
 • mycie okien,
 • trzepanie dywanów,
 • pranie dywanów i tapicerki,
 • pranie,
 • prasowanie i układanie odzieży,
 • zmiana pościeli,
 • pranie poszewek,
 • czyszczenie pralki,
 • układanie ubrań, zabawek, książek, porządkowanie szafek, regałów, półek.

Jak widać, firmy mają szeroki zakres usług. Te dodatkowe czynności z pewnością usprawnią porządkowanie domu przed świętami czy jakąś ważną rodzinną uroczystością. Jeśli nie masz czasu na co dzień, a weekendów nie chcesz marnować na takie czynności, zamów koniecznie firmę sprzątającą do swojego domu i umów się na satysfakcjonujący Cię zakres usług.

Co nie wchodzi zwykle w skład sprzątania?

Jakich czynności na pewno nie wykona firma sprzątająca? Wiele firm nie podejmie się układania w szafach rzeczy osobistych czy ubrań. Jest to zbyt prywatna czynność, dlatego na większości stron internetowych nie znajdziesz takiej usługi.

Bardzo często właściciele zwierzaków chcieliby, aby firma sprzątająca zajęła się również legowiskiem czy kuwetą czworonoga. Najczęściej nie jest to możliwe, chyba że za dodatkową opłatą.

Mimo tego, co nie wchodzi w skład sprzątania, warto zauważyć, że firmy sprzątające mają doskonale rozbudowane oferty i każdy zainteresowany klient może wybierać i przebierać, dostosowywać usługi do tego, czego obecnie potrzebuje. Nie zwlekaj z bookowaniem terminów – w większych miastach takie firmy są zapracowane, głównie przed świętami Bożego Narodzenia czy Wielkanocą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here