jakie ćwiczenia na uda

Nie ma na świecie zbyt wielu kobiet, które mogły by się poszczycić idealną sylwetką. Domeną większości Pań jest to, że uwielbiają narzekać na swój wygląd, nawet kiedy nie mają do tego najmniejszych powodów. Pomijając kwestię rysów twarzy duży problem dla płci pięknej stanowi sylwetka. Za duży brzuch, zbyt obfite biodra, grube uda, za małe piersi to slogany jakie zbyt często wychodzą z damskich ust. A przecież na wszystko można znaleźć antidotum. Sylwetka obfitująca w rubensowskie kształty to nie koniec świata.

Często wystarczy wprowadzenie odpowiedniej diety i regularnych ćwiczeń.

siłownia

Ciało kobiety może często utożsamiać się z kształtem owoca, litery bądź przedmiotu. Pomaga to w doborze strojów których zadaniem jest korygowanie mankamentów sylwetki przy jednoczesnym podkreśleniu walorów. Podobnie jest z kształtowaniem sylwetki podczas ćwiczeń. Są Panie, którym łatwo przychodzi zrzucenie tłuszczu z nóg a nie mogą pozbyć się zbędnego tłuszczyku z brzucha czy rąk. W opozycji znajda się panie, które prawie wcale nie muszą ćwiczyć górnych partii mięśniowych, natomiast uda stają się dla nich zmorą. Mogą ćwiczyć bez końca, a rezultaty są ledwo widoczne. Czasem przyczyną tego mogą być źle dobrane ćwiczenia. To jakie ćwiczenia na uda wybrać możemy uzgodnić ze specjalistą, lub samodzielnie testować ćwicząc w domu lub na siłowni.

Oto kilka przykładowych ćwiczeń, dzięki którym łatwo wysmuklić uda. Po pierwsze, warto poznać przysiady. Wykonując to ćwiczenie stań w rozkroku, tak by stopy były ustawione na szerokość ramion. Uginaj stopniowo kolana przy jednoczesnym wypychaniu bioder do tyłu. Plecy muszą być proste. Kontroluj pozycję kolan, w taki sposób by nie wychodziły za linię palców stopy. dzięki temu unikniesz bólu w kolanach. Przysiady można wykonywać do półprzysiadu, tak by biodra nie przekraczały poziomu kolan. Posiadając już większe doświadczenie i stabilną technikę wykonywania tego ćwiczenia można wykonywać pełne przysiady gdzie biodra schodzą poniżej linii kolan. W tej pozycji do chodzi do pełnego zgięcia w stawie kolanowym.

Wypady w przód. przejdź do pozycji ustawiając stopy na szerokość bioder. Wykonaj duży krok w przód uginając przy tym tylne kolano. Zrób to powoli. Udo i łydka tylnej nogi powinny utworzyć kąt prosty. W przedniej nodze kontroluj pozycję kolana. Nie powinno ono wyjść za linie palców stopy. Jego pozycja powinna zająć miejsce bezpośrednio nad stopą. Wróć do pozycji wyjściowej, po czym powtórz ćwiczenie z drugą nogą. Podczas wypadów ręce mogą swobodnie zwisać wzdłuż linii ciała lub opierać się na biodrach.

Podnoszenie nóg w klęku podpartym. Zajmij pozycję klęku podpartego. zacznij unoszenie nogi, zachowując zgięcie w kolanie, do boku. Nogę trzeba unieść nie wyżej niż na wysokość biodra. Pamiętaj by mięśnie brzucha były cały czas napięte a plecy proste. Podziel to ćwiczenie na półminutowe serie. najpierw przez pół minuty unoś jedną nogę po czym dokonaj zmiany i przez pół minuty ćwicz drugą nogę.

ćwiczenia na uda

Przyciąganie nogi w podporze. Przyjmij pozycję, tak jak byś chciała wykonać tradycyjne pompki. Dłonie oprzyj o podłogę na szerokość barków. Stopy wespnij na palcach zachowując lekki rozkrok. Całe ciało powinno stanowić linię prostą. Następnie zegnij jedną nogę w kolanie przyciągając ją do klatki piersiowej. Ruch ma przypominać wspinanie się po schodach. Uginaj nogi na przemian. Pamiętaj by mięśnie brzucha i pleców były napięte przez całe ćwiczenie.

Popularne nożyce to ćwiczenie, które pamiętać można jeszcze z przedszkola. Wtedy sprawiało przede wszystkim dużo frajdy. w dojrzałym wieku może stanowić prawdziwy oręż w walce z krągłościami na udach. Połóż się na plecach. Unieś wyprostowane nogi w górę. napnij mięśnie ud i łydek. Rozłóż nogi na boki tak by tworzyły literę V. zacznij unoszenie nóg w górę a jednocześnie krzyżuj je gdy znajdą się na wysokości głowy. Przez całe ćwiczenie pamiętaj by plecy przylegały do podłoża. Pomoże Ci w tym napinanie mięśni brzucha. Jeżeli pozwolisz sobie an jakiekolwiek rozluźnienie pleców, może to doprowadzić do ich kontuzji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here