jaki tablet dla dziecka

Rodzice wychowujący dziecko w XXI wieku, stają przed trudnymi wyzwaniami. Nie stawali przed nimi ich rodzice.
Większość młodych rodziców, wychowywała się w czasach bez powszechnego dostępu do internetu, długo nie mieli przenośnych telefonów. Stąd rodzi się wiele pytań, między innymi: kiedy pokazać dziecku nowoczesną technologię i w jaki sposób najlepiej to zrobić?

Dzieci w wielu rodzinach, potrafią się posługiwać telefonami i tabletami o wiele sprawniej niż duża część dorosłych osób. Od małego zapoznają się z technologią, uczą się ją wykorzystywać.
Rodzice często nie chcą, aby ich dzieci odstawały od swoich rówieśników, dlatego sprawiają im prezenty w postaci telefonów lub tabletów.
Jeśli wybór pada na tablet, trzeba się dobrze zastanowić nad jego wyborem. Musi spełniać na pewno inne kryteria niż te tablety, kupowane z myślą o osobach dorosłych.

tablet dla dziecka

Jaki tablet dla dziecka?

Pierwszym kryterium w wyborze urządzenia, będzie często jego wytrzymałość. Dzieci są w wielu przypadkach bardziej niezdarne od starszych osób, przez co tablet będzie narażony na wiele upadków. Z reguły ten sprzęt kosztuje znaczące pieniądze, dlatego rodzice powinni zwracać uwagę na jego budowę. Producenci pomyśleli o tym problemie i część z nich zdecydowała się na materiały gumopodobne w urządzeniach, które będą w stanie zamortyzować wstrząsy i upadki. Dobrym rozwiązaniem będzie również zakup obudowy, która zapewni dodatkową ochronę. Do zalet będzie się również zaliczać wodoodporność urządzenia.
Warto zastanowić się nad kupnem tabletu z tzw. Gorilla Glass. Jest to bardzo przydatne w urządzeniach dla dzieci mocne szkło, które nie powinno się zbić podczas upadków lub mocnego nacisku.

Kolejnym ważnym aspektem tabletów, jest to, do jakiego grona wiekowego jest skierowany. Są tablety dla dzieci do lat 5, które od razu mają wbudowaną kontrolę rodzicielską, która blokuje nieodpowiednie treści. Nie trzeba dzięki temu przyglądać się ciągle, jakie rzeczy dziecko ogląda. Takie tablety przyciągają również uwagę dzieci swoim wyglądem, barwnymi kolorami. Są bardzo proste w obsłudze.

Dla dzieci zaczynających edukację, można zdecydować się na klasyczny tablet i wgrać kontrolę rodzicielską. Daje ona możliwość zabezpieczenia hasłem dostępu do internetu lub umożliwienia korzystania tylko z wybranych stron (ustalonych przez samego opiekuna bądź producenta urządzenia). Może być na początku trudniejszy w obsłudze, ale jak wiadomo, dzieci szybko się uczą. Do wyboru są urządzenia z trzema systemami operacyjnymi – Google Android, Apple iOS oraz Windows 10. Każdy ma swoje wady i zalety. Dobrze dobrać sprzęt, który będzie dobry zarówno do nauki, jak i do zabawy.

tablety

Warto też wybrać tablet o odpowiednich rozmiarach. Najlepiej będzie się skupić na urządzeniach do 8 cali, aby dziecko mogło z niego swobodnie korzystać. Większe mogą sprawiać problemy w użytkowaniu i zwiększa się też ryzyko upadków.
Dobrze też zwrócić uwagę, jaką rozdzielczość oferuje dany model. Najlepiej, żeby to była co najmniej HD, taki obraz powinien już wystarczyć młodej osobie. Jeśli z urządzenia będzie korzystało dziecko w wieku szkolnym, istotnym aspektem może okazać się również jasność ekranu. Szczególnie, jeśli uczniowi będzie potrzebny podczas zajęć w mocno oświetlonych salach lub na dworze.

Dzieci bardzo lubią korzystać z gier. Jednak przez taką formę rozrywki, tablet może szybko się rozładować. Dlatego należy sprawdzić, jaka jest żywotność baterii w danym urządzeniu oraz zainwestować w wydajny sprzęt dla dziecka w wieku szkolnym. Do zabrania tabletu do szkoły lub zabawy podczas podróży, powinno wystarczyć 6-7 godzin pracy. Oczywiście, im dłużej będzie można z niego korzystać, tym lepiej.

Tablet dla młodej osoby powinien być wytrzymały. Nie może być zbyt duży, aby nie sprawiał problemów w użytkowaniu go przez dziecko. Należy dobrać model o odpowiednich parametrach i dobrej wydajności.
W Internecie, dziecko może natknąć się na wiele nieodpowiednich treści. Dlatego po zakupie tabletu, nie można zapominać o rozmowie z dzieckiem i zainteresowaniu się, do czego wykorzystuje urządzenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here