Jaki basen ogrodowy dla dziecka warto kupić

Nie da się ukryć, że posiadanie basenu dmuchanego w ogrodzie jest pragnieniem wielu osób. Taki basen to ogromna frajda dla dzieci i nie tylko. Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, w którym opisaliśmy różne rodzaje basenów do ogrodu, aby pomóc Ci z wyborem.

Jakie baseny ogrodowe są dostępne na rynku?

Basen ogrodowy nie towarem zarezerwowanym dla najbogatszych. Dzięki temu, że w obecnych czasach jest tak szeroka oferta basenów, tak naprawdę większość ludzi może sobie na niego pozwolić. Poniżej opisaliśmy trzy najpopularniejsze baseny do ogrodu.

1. Baseny dmuchane

Są to małe baseniki, brodziki bądź nadmuchiwane place zabaw. Bez wątpienia to idealne rozwiązanie dla dzieci. Niewielka głębokość wody, miękkie, bezpieczne materiały oraz atrakcyjne wizualnie, kolorowe motywy ozdobne gwarantują im zarówno dobrą zabawę, jak bezpieczeństwo. Warto także dodać, że koszt zakupy basenu tego typu jest niewielki. Produkt ten wyróżnia się również łatwością montażu, możliwością ustawienia w dowolnym miejscu, a nawet bezproblemowego transportowania z miejsca na miejsce. Jeżeli chodzi o minusy to takie baseny są podatne na uszkodzenia, istnieje też konieczność częstej wymiany wody oraz fakt, że dziecko szybko z wyrasta z takiego basenu.

Oferta basenów dmuchanych: https://basenyogrodowe.pl/68-baseny-dmuchane

2. Baseny rozporowe

Taki rodzaj basenu do ogrodu jest już znacznie bardziej wytrzymały niż basen dmuchany. Można je kupić w wielu różnych rozmiarach. Pamiętaj, że wymiar podany na stronie producenta odnosi się do średnicy mierzonej w najszerszej części zbiornika, a nie na wysokości górnego kołnierza. Baseny tego typu są okrągłe, nieco zwężają się w swojej górnej części. Jeżeli zamierzasz pluskać się wodzie z całą swoją rodziną to basen rozporowy jest dla Ciebie idealny. Niemniej jednak nie należy zostawiać dzieci do lat trzech w takim basenie samych.

3. Baseny stelażowe

Jest to najbardziej wytrzymały, a zarazem najdroższy basen, który możemy postawić w ogrodzie. Zapewnia on największą wytrzymałość. Na rynku znajdziemy różne kształty i rozmiary basenów stelażowych. Montaż może potrwać nawet kilka godzin, należy połączyć ze sobą pionowe oraz poziome belki, tworząc z nich nierdzewny stelaż dla powłoki PVC, stanowiącej zasadniczą część basenu. Pomimo tego, że na początku montaż basenu stelażowego dla większości wydaje się bardzo trudny to z czasem wszystko staje się jasne. Do każdego basenu dołączona jest dokładna instrukcja obsługi co zdecydowanie usprawnia cały proces. Wygoda oraz różnorodnośc użytkowania z takiego basenu jest ogromna. Baseny stelażowe wyróżniają się także stabilnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here