na hulajnodze do pracy

Widok jadących osób na hulajnodze z teczką lub widok samych hulajnóg pod biurami jeszcze jakiś czas temu mógł powodować pewną dezorientację. Obecnie dojeżdżanie do pracy na hulajnodze stało się popularne, a coraz więcej osób korzysta z tego sposobu — szczególnie przy ładnej pogodzie. Rozwiązanie to nie jest tylko oryginalnym pomysłem na wyróżnienie się z tłumu, ale i posiada wiele praktycznych zalet. W tym tekście przybliżymy nowy trend, jakim jest dojeżdżanie do pracy na hulajnogach, opisujemy same hulajnogi oraz podajemy szereg korzyści, jakie płyną z tej formy dojazdów do pracy.

Czym jest trend dojeżdżania do pracy na hulajnodze?

Trend, dzięki któremu wiele osób w ostatnim czasie zmieniło rowery lub piesze przechadzki na hulajnogi, utworzył się w ostatnich latach. Obecnie przeżywa swoje 5 minut m. in. dzięki dużemu zainteresowaniu tą oryginalna formą dojazdu do pracy. Jest on widoczny szczególnie w dużych miastach, gdzie po chodnikach czy alejkach rowerowych równie często jeżdżą osoby na hulajnogach. Są to przeważnie zwykłe — tradycyjne konstrukcje, choć coraz częściej można spotkać też hulajnogi elektryczne. W myśl tego trendu osoby, zamiast pokonywać długie odległości pieszo jadą na hulajnodze lub jadą na niej jedynie pokonując odcinki podczas przesiadek w komunikacji miejskiej. Do jazdy używa się specjalnych hulajnóg, które różnią się nieco od tych przeznaczonych dla dzieci. Umożliwiają one jazdę np. po nierównych nawierzchniach czy w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Dojeżdżać w ten sposób do pracy może każda osoba. Entuzjaści jeżdżą również na takich hulajnogach np. wiosną czy jesienią, gdy aura jeszcze na to pozwala. Oprócz oryginalnej formy dojeżdżanie do pracy na hulajnodze ma wiele zalet.

Czym są hulajnogi dla dorosłych?

Hulajnogi dla dorosłych są specjalnymi konstrukcjami przeznaczonymi do nieco innych celów niż hulajnogi dziecięce. Są one wykonane w większym rozmiarze z bardziej wytrzymałych tworzyw oraz posiadają specjalne wyprofilowanie. Wyższa kierownica czy szerszy podest umożliwiają komfortowe jeżdżenie na takiej hulajnodze. Modele dla osób dorosłych posiadają też odpowiednio większe kółka. Są one przystosowane do jazdy po nierównościach, dużych prędkości czy jazdy po nawierzchni utwardzonej. Pokonywanie terenowych odcinków taką hulajnogą nie jest zatem problematyczne. Zakupić hulajnogi możemy zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internecie. Ich ceny rozpoczynają się od ok. 200 zł za nowe modele. Używane egzemplarze kupowane w celu np. przetestowania samej metody dojeżdżania do pracy możemy kupić np. już od ok. kilkudziesięciu złotych.

A może model elektryczny?

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które również zyskuje szybko na popularności, co sam trend są nowe modele elektryczne. Hulajnogi takie mają identyczny wygląd co tradycyjne, drążek kierowniczy i nieco obszerniejszą budowę. W jej wnętrzu np. w kierownicy czy pod miejscem, gdzie stoi osoba jadąca znajdują się baterie. Hulajnoga taka pozwala po naładowaniu przejechać pewien dystans bez odpychania się, a jedynie stojąc na samej hulajnodze. Hulajnogi elektryczne są również funkcjonalne jak typowe konstrukcje. W razie braku energii możemy na nich jeździć w sposób fizyczny. Ich ceny rozpoczynają się od kilkuset złotych, a kończą nawet na kilku tysiącach. Płacąc tak duże sumy, zyskujemy jednak bardzo duży komfort jazdy. Hulajnogi elektryczne w zależności od marki i modelu mogą też mieć zasięg od kilku kilometrów nawet do kilkudziesięciu, co jest absolutnie największym plusem takiego rozwiązania. Prędkości, jakie osiągają elektryczne hulajnogi to ok. 20 km/h – 25 km/h, co również jest imponującym wynikiem. Proces ładowania odbywa się w tradycyjny sposób ze zwykłego gniazdka a czas ładowania do pełna to przeważnie ok. kilku godzin. Bardziej zaawansowane modele są w pełni wodoodporne czy mają tempomat umożliwiający utrzymywanie danej prędkości przez cały okres jazdy.

Zalety, korzyści i plusy

Dojeżdżanie do pracy na hulajnodze wbrew pozorom ma wiele zalet i korzyści. Pierwszą z nich jest dużo wyższy komfort jazdy niż na rowerze lub podczas pieszego marszu. W ten sposób nie musimy wkładać sporej siły w pokonywanie odległości i możemy komfortowo podróżować do pracy. Jest to również duża oszczędność czasu w porównaniu do pieszego docierania do pracy. Przy pomocy tak małego gadżetu, jak hulajnoga będziemy mogli znacznie skrócić czas odjazdu — nawet o połowę. Hulajnogi da się też bez problemu przewozić w metrze, autobusie czy taksówce. Taka zaleta pozwala łączyć np. odjazdy autobusem oraz pokonywanie odległości bezpośrednio do pracy z przystanku bardzo komfortowo i szybko. Ich przechowywanie pracy też nie będzie problematyczne, gdyż niektóre najmniejsze modele możemy schować nawet do plecaka a większe umieścić w szafce czy pod biurkiem.

Same hulajnogi nie są drogie ani problematyczne w utrzymaniu. Dobre jakościowo modele kupić możemy w cenie dwóch miesięcznych biletów na komunikację miejską, a przeważnie posłużą nam przez kilka sezonów. Dzięki codziennemu dojeżdżaniu do pracy na hulajnodze możemy też dbać regularnie o formę oraz wpłynąć na kondycję po 8-godzinnym siedzeniu “za biurkiem”.

Kiedy warto wybrać te opcje?

Opcje dojazdów na hulajnodze do pracy warto wybierać w kilku przypadkach. Z pewnością będzie to sytuacja, w której przemierzamy codziennie długie dystanse po jednolitym terenie. Dzięki hulajnodze znacznie skrócimy czas dojazdu do pracy i będzie on dużo bardziej komfortowy. Hulajnogi pozwalają również na składanie i zabieranie ich do środków komunikacji miejskiej, więc i w takich sytuacjach możemy z nich skorzystać. Dojazdy do pracy na hulajnodze to też doskonały sposób na połączenie drogi do pracy z byciem w ruchu. Nie jest może on aż tak intensywny co jazda na rowerze, ale pozwala czerpać korzyści z bycia aktywnym. Pomysł na takie dojazdy do pracy jest trafiony w mniejszych miejscowościach, gdyż hulajnogi takie mają przystosowane koła do jazdy po terenie utwardzonym. Jeśli więc chcemy wypróbować taki styl docierania do pracy, warto kupić np. tańszy używany model i osobiście się przekonać czy trend ten jest rzeczywiście słusznie promowany.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala20/domains/tamtamitu.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here