Stoły rehabilitacyjne elektryczne czy hydrauliczne? Jak wybrać stół rehabilitacyjny?

0
66

Odpowiednio dobrany stół rehabilitacyjny jest podstawowym narzędziem pracy fizjoterapeuty czy masażysty, ale jest również niezwykle istotny z punktu widzenia pacjentów. Właściwy, zapewnia komfort i wygodę użytkowania, ułatwiając pracę. Jak wybrać stół rehabilitacyjny i  który jest lepszy, elektryczny czy hydrauliczny? Sprawdźmy!

Jak wykorzystuje się stoły rehabilitacyjne?

Stoły rehabilitacyjne wykorzystuje się głównie w gabinetach fizjoterapeutycznych, masażu oraz kosmetycznych. Muszą charakteryzować się stabilnością i odpowiednią wytrzymałością, co przekłada się na komfort i jakość wykonywanych zabiegów. Stoły rehabilitacyjne wykorzystuje się podczas pracy z pacjentami po wypadkach, chorobach lub urazach, dlatego należy wybrać taki model łóżka do masażu, który odpowiednio zadba o dobro pacjenta oraz ułatwi pracę specjaliście. Profesjonalne stoły rehabilitacyjne prezentuje Innow, a w ofercie znaleźć można modele z elektryczną lub hydrauliczną regulacją wysokości, co stanowi spore ułatwienie codziennego użytkowania.

Jaki stół rehabilitacyjny wybrać, elektryczny czy hydrauliczny?

Stół rehabilitacyjny hydrauliczny jest zdecydowanie wygodniejszy w użytkowaniu niż ten z regulacją ręczną, a do jego obsługi nie potrzebuje się prądu, jak przy modelu elektrycznym. Ustawienie wysokości odbywa się za pomocą siłownika hydraulicznego, który w prosty sposób sprawnie reguluje stół do odpowiedniej wysokości.

Elektryczny stół rehabilitacyjny to nowocześniejsze wyposażenie gabinetu fizjoterapeuty, które przydatne jest w miejscach, gdzie przyjmuje się wielu pacjentów. Proces regulacji wysokości bądź poszczególnych sekcji stołu odbywa się przy pomocy pilota, dzięki czemu jest to rozwiązanie szybkie i nieskomplikowane. Znacznie ułatwia pracę fizjoterapeucie, rehabilitantowi czy masażyście i odpowiada na potrzeby klienta.

Jak wybrać najlepszy stół rehabilitacyjny?

Profesjonalny i właściwy stół do masażu, stanowi podstawowe wyposażenie i narzędzie pracy fizjoterapeuty czy masażysty. Ważne jest więc, aby był dobrany tak, aby ułatwiać pracę z pacjentem. Na jego funkcjonalność wpływ ma przede wszystkim sposób regulacji, który nie powinien być trudny i skomplikowany.

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego stołu rehabilitacyjnego do swojego gabinetu, warto wziąć pod uwagę ilość pacjentów, która będzie obsługiwana oraz oczekiwania co do samego stołu. Stół do rehabilitacji hydrauliczny będzie dobrym rozwiązaniem w miejscach, w których nie można podłączyć się do sieci elektrycznej, natomiast stół rehabilitacyjny elektryczny pomocny będzie w sprawnej obsłudze wielu pacjentów dziennie, gdzie czas przygotowania stanowiska pracy jest bardzo ważny.

Jak widać, wybór stołu do masażu nie jest łatwy i należy go odpowiednio przemyśleć i dobrać do swoich potrzeb i oczekiwań, biorąc również pod uwagę dobro pacjentów. Właściwie dobrany będzie stanowił bardzo dobre narzędzie pracy fizjoterapeuty czy masażysty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here