Jak zrobić sufit podwieszany

Aby nadać wnętrzu intrygującego wyglądu, można rozważyć zamontowanie dodatkowego oświetlenia lub dodanie interesujących skosów do istniejącego już sufitu. Jednym z bardziej popularnych sposobów wykonania takiej pracy jest zastosowanie sufitu podwieszanego. Aby rozjaśnić proces podobnej konstrukcji, prezentujemy poradnik krok po kroku do tego, jak zrobić sufit podwieszany.

1. Zaplanuj sufit podwieszany

Wykończenie sufitu daje sporo możliwości do urozmaicenia nowego wnętrza naszego mieszkania. Popularne ostatnio rozwiązanie, jakim jest sufit podwieszany szczegółowo opisano na KochamCzytac.pl, gdzie można również przeczytać o wielu interesujących metodach jego montażu. Niezależnie jednak od wybranego sposobu, to, jak zrobić sufit podwieszany zawsze należy rozpocząć od sporządzenia indywidualnego planu oraz zdecydować się na konkretne rozwiązanie.

Planując pracę od zera, możemy zdecydować czy chcemy zrobić podwieszany sufit z ledami, czy z innym, bardziej tradycyjnym oświetleniem. Montując sufit podwieszany w salonie, warto również rozważyć alternatywne kąty, a nie wyłącznie tradycyjny prosty sufit. Nasz plan powinien również uwzględniać niestandardową konstrukcję ścian. Sufit podwieszany na skosach nie powinien sprawić większych problemów przy zakładaniu, ale na pewno nie można zapomnieć o tej zmiennej w planie pracy.

2. Zamontuj stelaż pod sufit podwieszany

Po ukończeniu planu kolejnym krokiem tego, jak zrobić podwieszany sufit jest montaż stelaża. Działając krok po kroku, na początku należy skupić się na umieszczeniu profili przyściennych wokół ścian. Będą one pełniły rolę głównego obramowania konstrukcji.

Następnie do obramowania należy przykręcić wieszaki pod profile nośne sufitu podwieszanego. Jest to krok, który może nastręczyć nieco więcej kłopotów przy tym, jak zrobić sufit podwieszany na skosach, ale po poprawnym wymierzeniu koniecznych odległości, sama zasada montażu jest podobna do zwykłej konstrukcji prostej.

Ostatnim krokiem tego, jak zrobić stelaż pod sufit podwieszany jest zamontowanie profili nośnych. Są one niezbędne, ponieważ nawet lekki sufit podwieszany potrafi sporo ważyć.

3. Wypełnij sufit podwieszany wełną mineralną

Kiedy stelaż pod sufit podwieszany został przytwierdzony, można przystąpić do wypełniania jego wnętrza wełną mineralną. Jej zastosowanie niesie wiele korzyści, jak na przykład wyciszenie pomieszczenia. Oprócz tego wypełnienie stelaża pod sufit podwieszany wełną może również skutecznie ocieplić pomieszczenie.

4. Zamontuj płyty gipsowe sufitu podwieszanego

Docierając do końca instrukcji tego, jak zrobić podwieszany sufit krok po kroku, przyszedł czas na zamontowanie płyt gipsowych. Ten etap może okazać się trudniejszy do wykonania samemu, ponieważ płyty gipsowe najlepiej przykręcać we dwójkę. Dzięki pomocy drugiej osoby o wiele łatwiej będzie nam przytrzymać ciężkie płyty gipsowe, oraz poprawnie je przykręcić. Zaraz po tym, ostatnim krokiem tego, jak zrobić sufit podwieszany jest zaspoinowanie oraz zaszpachlowanie płyt.

Jak więc widać, jak zrobić sufit podwieszany nie jest aż tak skomplikowane. Podsumowując nasz krótki poradnik krok po kroku, należy zaplanować konstrukcję, zamontować stelaż, wypełnić go wełną mineralną, przymocować płyty gipsowe oraz wszystko wykończyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here