Na co uważać, kupując auto w komisie

Zakup używanego samochodu jest często jedyną alternatywą – zwłaszcza przy ograniczonym budżecie. Większość inwestorów przegląda serwisy ogłoszeniowe, poszukując aut od osób prywatnych. O wiele bezpieczniejszym rozwiązaniem jest jednak zakup samochodu w komisie. Oczywiście również w tym wypadku należy zachować pewne środki ostrożności, ale ryzyko nietrafionej inwestycji jest o wiele mniejsze. Sprawdź, na co uważać, kupując auto w komisie i ciesz się wymarzonym samochodem!

Na co uważać, kupując auto w komisie? 4 kluczowe kwestie

Zakup auta w komisie jest rozwiązaniem bezpieczniejszym, niż podpisywanie umowy z prywatnym sprzedawcą, ponieważ właściciele takich firm rzadziej próbują ukryć wady czy manipulować licznikiem. Nie oznacza to jednak, że przyszły właściciel powinien na ślepo wierzyć sprzedawcy. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, sprawdź, na co uważać, kupując auto w komisie!

  1. Historia pojazdu

Kluczową kwestią w kontekście udanej inwestycji jest sprawdzenie historii pojazdu – zwłaszcza tego, czy auto nie uległo wcześniej groźnemu wypadkowi. Pozwoli Ci to zyskać pewność co do jego stanu.

Historię pojazdu sprawdzisz np. na stronie gov.pl – wystarczy, że wpiszesz numer rejestracyjny, numer VIN i datę pierwszej rejestracji samochodu (wszystkie te dane powinien udostępnić Ci sprzedający).

  1. Stan techniczny i wizualny

Na co uważać, kupując auto w komisie? Kluczową kwestią jest jego stan – zarówno techniczny, jak i wizualny. Niezależnie od tego, czy udajesz się do komisu, czy prywatnego sprzedawcy, zabierz ze sobą specjalistę, który przeprowadzi kompleksowe oględziny i zajrzy w każdy zakamarek, by stwierdzić jednoznacznie, że Twój potencjalny zakup będzie udany, a samochód nie stanie się dla Ciebie przysłowiową skarbonką.

Pamiętaj! Podczas zakupu auta w komisie zwróć uwagę również na przebieg – jeżeli jest on podejrzanie niski, może to oznaczać, że sprzedający próbował manipulować licznikiem!

  1. Gwarancja na samochód

Zaletą zakupu samochodu używanego w komisie jest to, że uznany sprzedawca zapewni Ci gwarancję na pojazd. Oznacza to, że w przypadku jakichkolwiek usterek skorzystasz z bezkosztowej naprawy i tym samym wyeliminujesz ryzyko zakupu wadliwego pojazdu do absolutnego minimum.

  1. Opinie o komisie

Kluczem do udanej inwestycji jest także wybór sprawdzonego i zaufanego komisu. Jak to zweryfikować? Najlepiej poprzez zapoznanie się z opiniami i ocenami poszczególnych punktów – znajdziesz je w internecie, np. w Google czy na portalach społecznościowych.

Gdzie kupić używane auto? W komisie Toyoty w Warszawie!

Wiesz już, na co uważać, kupując auto w komisie, ale gdzie szukać wysokiej klasy pojazdów w przystępnej cenie? Odpowiedzią jest autoryzowany przez producenta komis Toyoty w Warszawie, który cieszy się dobrymi opiniami wśród klientów. Oferuje on bardzo duży wybór aut różnych marek i zapewnia największą dbałość o każdy z udostępnianych modeli.

Korzyścią płynącą ze skorzystania z oferty salonu jest także możliwość zakupu Toyoty używanej z gwarancją, która z pewnością nie zawiedzie Cię na trasie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here