Jakie garnki do kuchni kupić

Urządzając swoją pierwszą samodzielną kuchnię stajemy przed zadaniem kupienia garnków. Jedni mają ich wiele, twierdząc, że każdy z nich się przydaje, inni ograniczają się do minimum, organizując zestaw maksymalnie pięciu sztuk takich naczyń. Kto ma rację?

Rozpocznij od podstaw: garnek o pojemności 2,5 l

Racja, jak zawsze, umiejscowiona jest po środku. Podchodząc do komponowania swojego pierwszego niezbędnego zestawu garnków, należy rozpocząć od najważniejszych elementów. Z pewnością należy do nich garnek o pojemności 2,5 litra. Być może nie wystarczy on do ugotowania dużego zapasu zupy i nie będzie odpowiedni do gotowania makaronu typu spaghetti. Jednak jest on najczęściej wykorzystywanym garnkiem w codziennym funkcjonowaniu naszej kuchni. Przede wszystkim, będziemy przygotowywać w nim ziemniaki, większość typów makaronów, kaszę, a także jajka. Singiel świetnie odnajdzie się z takim garnkiem, gdy zechce ugotować niewielką ilość zupy. Jest to też odpowiednia pojemność garnka do odgrzewania dań jednogarnkowych. Ze względu na częstotliwość wykorzystywania, garnek tego typu powinien być doskonalej jakości. Takie garnki, wykonane z aluminium, stali nierdzewnej, z powłoką kamienną lub teflonową i inne znajdziecie w sklepie Indelo – https://www.indelo.pl/zestawy-garnkow-cat-340

Duży garnek do gotowania zupy

Kolejnym istotnym elementem w zestawie garnków do domu powinien jest większy garnek do gotowania dużej zupy, bigosu, leczo oraz innych dań jednogarnkowych. Jego pojemność powinna stanowić minimum 5 l. Ugotujemy w nim rosół z dużą ilością warzyw.

Rondelek

Rondelek z dłuższą rączką to coś, bez czego nie istnieje żadna kuchnia studenta, ani kuchnia w domu, w którym stacjonuje małe dziecko. Przygotujemy w nim owsiankę, podgrzejemy mleko, stopimy masło do ciasta, ugotujemy dwa jajka na miękko… ilość zastosowań jest naprawdę pokaźna!

Patelnia

Patelnia, podobnie jak rondelek i garnek do zupy o pojemności 2,5 l, będzie należała do jednego z najczęściej używanych elementów z zestawu. Warto wybrać patelnię teflonową, o powierzchni nieprzywierającej, pozwalającej na przyrządzanie potraw bez tłuszczu. Wybierając tani model, będziemy skazani na okresowe wymienianie patelni raz na kilka miesięcy.

Podsumowanie

Wszystkie te elementy można komponować samodzielnie, dobierając garnki różnych marek. Można również wybrać sprawdzonego producenta i kupić u niego cały zestaw garnków (np. Gerlach lub Zwieger). Będziemy wówczas mieli pewność, że każdy z elementów zestawu różni się znacząco od siebie, spełniając jednocześnie swoje specyficzne funkcje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here