Jaką pościel warto kupić

Wybór odpowiedniej pościeli jest bardzo ważny, ponieważ jej jakość ma bezpośredni wpływ na komfort snu. W sklepach z tekstyliami, zarówno tymi stacjonarnymi, jak i działającymi online dostępnych jest mnóstwo różnych rodzajów pościeli, różniących się między sobą nie tylko rozmiarem i wzorem, ale również materiałem, z jakiego zostały wykonane. Tym, co różni między sobą poszczególne modele pościeli, jest również cena.

Jakich błędów należy unikać, aby kupić dobrą pościel?

Aby wyprodukować dobrej jakości pościel, producent musi włożyć w to nieco pieniędzy, dlatego też kupowanie takiej pościeli nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem. Dlaczego? Otóż w taniej pościeli producent mocno oszczędzał na materiałach, co oznacza, że uszyta została ze sztucznych włókien wątpliwej jakości, która już po kilku praniach nie tylko straci swoją estetykę, ale również doprowadzi do podrażnień skoty czy zwiększonej potliwości. Poważnym błędem jest tylko kupowanie taniej pościeli, ale także używanej – tu nigdy nie wiemy, kto był poprzednim użytkownikiem, nie mamy również pojęcia co do tego, w jakich warunkach była wcześniej przechowywana.

Wybierając pościel, należy wybierać tylko te, która posiada certyfikaty oznaczające, że wyrób jest bezpieczny dla skory (np. Oeko-Tex Standard 100). Certyfikaty są potwierdzeniem, że pościel jest wysokiej jakości, wolna od szkodliwych substancji.

Jaką pościel wybrać, aby zapewnić sobie i swoim najbliższym komfortowy sen?

Najlepszą pościel producent wykonuje z naturalnych materiałów. Idealnie sprawdza się tu przede wszystkim bawełna, jedwab, wełna oraz len. Bawełniana pościel cieszy się zdecydowanie największym zainteresowaniem. Jest przyjemna w dotyku, trwała (nie traci swoich właściwości i estetyki nawet po wielu praniach), a przy tym pozwala skórze oddychać i jest idealna dla osób uczulonych na roztocza.

Dla osób z alergiami skórnymi polecana jest pościel jedwabna, która jest co prawda droga, jednak sprawdzi się doskonale, ponieważ nie przyciąga kurzu. Dla osób z dolegliwościami reumatycznymi najlepsza będzie pościel wełniana o właściwościach termoregulacyjnych oraz higroskopijnych.

Wybierając pościel, należy mieć na uwadzę nie tylko materiał, z jakiego została wykonana, jej wymiar oraz niezbędne certyfikaty. Należy zwrócić również uwagę na gramaturę. Ta im będzie wyższa, tym pościel będzie wykonana z grubszej nici i gęstszego splotu co oznacza, że będzie ona solidniejsza, trwalsza i znacznie mocniejsza. Producenci pościeli zawsze podają gramaturę swojego wyrobu – wyjątek stanowi jedynie pościel wykonana z satyny bawełnianej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here